Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelSamsung, 2 çeyrek mali sonuçlarını açıkladı

  Samsung, 2 çeyrek mali sonuçlarını açıkladı

  1_edge_pc

  Samsung, 2015 mali yılının 2 çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Güney Kore menşeili tüketici elektroniği şirketinin ilgili dönemi pozitif göstergelerle kapattığı görüldü. (https://aardvarkisrael.com/)

  Şirketin 2 çeyrekte 41 milyar 465 milyon dolar gelir elde ettiği, giderler çıkarıldığında ise net karının 5 milyar 894 milyon dolar olduğu açıklandı. Çok geniş bir ürün gamına sahip olan Samsung’un akıllı telefon ve tablet satışlarına dair detaylar da paylaşıldı.

  Akıllı telefon ve tablet satışları

  Buna göre 89 milyon ünite Samsung telefon satışının gerçekleştirildiği kaydedildi. Tablet satışlarının ise 9 milyon ünite olduğu belirtildi. Bu sonuçlara göre Samsung, 2015 yılı 2 çeyreğinde akıllı telefon ve tablet satışlarından 2 milyar 300 milyon dolar kar elde etmiş oldu. Bu kar, şirketin genel karının yaklaşık yüzde 38’ine denk geliyor.

  samsung-ceo

  Hedef tutturulamadı

  Öte yandan Samsung, 2 çeyrek dönemde 4 milyar dolarlık akıllı telefon ve tablet satışı gelir hedeflemişti; göstergeler ışığında bu hedefin tutturulamadığı ortaya çıkıyor. Teknoloji şirketlerinin finansal göstergeleri, kendi takvimlerine bağlı olarak belli dönemlere ayrılıyor. Samsung’un 2. çeyrek dönemin ardından 3. çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçları da merakla bekleniyor.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN