Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSamsung 2 çeyrek mali sonuçları açıklandı

  Samsung 2 çeyrek mali sonuçları açıklandı

  galaxy-s6-edge-gold

  Samsung, 2015 yılı ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Koreli şirket, konsolide kârın 6 milyar 100 milyon Amerikan Doları olduğu kaydedildi. İlgili döneme ilişkin toplam satışların ise 42 milyon 500 Amerikan Doları seviyesinde olduğu açıklandı.

  Samsung’un ilk çeyrek sonuçları ile karşılaştırıldığında yükselişe işaret eden veriler şirketin finsanl performansının iyi seyrini de gözler önüne serdi. İlk çeyrek sonuçlarında 43 milyar 200 milyon Amerikan Doları düzeyindeki satışlara karşılık net kâr 5 milyar 500 milyon Amerikan Doları seviyesindeydi. Kârlılığın önceki çeyreğe göre 600 milyon dolar arttığı görülüyor.

  Samsung’un 2015 ikinci çeyrek performansı önemli, çünkü şirketin Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinin satış başarısına da işaret ediyor. Buna göre her iki modelin de finansal sonuçları olumlu yönde etkilediği görülüyor. Samsung tarafından daha önceki açıklamalarda her iki akıllı telefon modelinin küresel satışlarının gayet iyi olduğuna işaret edilmişti.

  galaxy_s6_edge

  HTC de açıkladı

  Öte yandan Tayvan menşeili HTC de finasal sonuçlarını paylaştı. Şirketin 166 milyon dolar zarar şekilde açıklanan göstergeleri sürpriz olarak nitelendirilmedi. 4 çeyrek sonra ilk kez zarar açıklanırken sonuçlar küresel pazarlardaki talep azalması ve özellikle Çin pazarının durağan durumu ile ilişkilendirildi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN