Samsung 1 TB eUFS depolama birimi üzerinde çalışıyor

0

Samsung, yeni nesil eUFS depolama mimarisine sahip birim üretileceğini duyurdu. İşte dikkat çekici gelişmenin ilk detayları…

Ünlü Güney Koreli elektronik cihaz üreticisi Samsung, depolama teknolojileri tarafında oldukça dikkat çeken bir açıklamayı kamuoyuyla paylaştı. Buna göre, artık daha yüksek kapasiteli depolama çözümleri hayatımızın birer parçası olacak ve hiç de uzak olmayan bir gelecekte yaygınlaştıklarını göreceğiz.

Şirketin plânları doğrultusunda, başta akıllı telefon sektörü olmak üzere dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve SSD’ler bu depolama gelişiminden etkilenecek gibi görünüyor.

Samsung, yeni nesil eUFS depolama mimarisine sahip birim üretileceğini resmi olarak duyurdu.

Bu birimler, 1 TB depolama kapasitesine sahip olacak ve 1000 MB/sn gibi oldukça yüksek bir hıza sahip olacak.

Hatırlanacağı üzere, en son nesil depolama birimleri 512 GB’lik kapasite sunmaktaydı. Anlaşılan Samsung, mevcut depolama biriminin fiziki boyutlarında hiçbir değişiklik yapmadan kapasite artırımı gerçekleştirmeyi başarmış görünüyor.

Önceki nesle göre daha hızlı…

Bir önceki nesle göre % 38 daha hızlı olduğu ifade edilen yeni eUFS depolama birimi konusunda Samsung son derece umutlu görünüyor. Bu yongaların akıllı telefon, tablet ve SSD piyasasında ciddi anlamda talep görebilecek potansiyele sahip olduğu ifade ediliyor.

Donanım dünyasına dair diğer gelişmeler için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın