Samsung, 18.4 inçlik dev bir tablet geliştiriyor olabilir

0

samsung-big-launch_1

Apple’ın 2015 yılı sonuna kadar 12 inç ekrana sahip bir tablet bilgisayar tanıtması bekleniyor. iPad Pro adıyla geleceği iddia edilen bu cihazın yanı sıra çok sayıda üretici de daha büyük ekranlı cihazlara yoğunlaşmış durumda; ancak Samsung’un tüm bunları gölgede bırakacak bir ürün üzerinde çalışıyor olabileceği ortaya çıktı. Güney Koreli şirket 18.4 inçlik tablet geliştiriyor olabilir…

Teknoloji dünyası açısından önde gelen kaynaklardan biri olan Hintli bir ürün listeleme sitesinin kayıtlarında ortaya çıkan model, 18.4 inç boyutlu Samsung marka bir tablete işaret etti. Bu gelişmeyi şaşırtıcı kılan ise listelenen ürünün adı oldu. Samsung SS-18.4 adı ile listelenen tablet, bu şekilde 18.4 inç ekranlı olduğunu gözler önüne sererken fiyatının da 510 dolar olacağı bilgisi de yer aldı.

Ekran_Resmi_2015-08-07_01_12_43

Kurumsal müşteriler için

Samsung’un olası tableti oldukça büyük olacak, ancak yüksek ihtimalle ortalama bir tüketici ürünü olarak gelmeyecek. 18.4 inçlik tabletin genel tüketicilerin genel çoğunluğuna hitap etmesi pek de mümkün değil. Daha çok kurumsal pazarlar önceliklendirilerek bu tip bir cihazın piyasaya sunulabileceği görülüyor. iPad Pro modeli için de öngörülen eğitim ve kurumsal taraflar için tasarlandığı görüşü Samsung için de geçerli.

‘Büyük’ bir rekabete doğru…

Apple’ın gittikçe kuvvetlenen iPad Pro modelini tanıtma durumunun beraberinde Samsung tarafında atılan bir adım yakın zamanda gündeme gelebilir, yukarıda şimdilik adı, ekran boyutu ve fiyatı görülen tablet resmi olarak duyurulabilir.

Teknoloji dünyasında kurumsal taraflar yönelik önemli yatırımların bulunn Samsung adına 18.4 inç gibi ciddi seviyede büyük bir tablet tanıtılır mı? Ne zaman satışa sunulur? Bu soruların yanıtları merakla bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Not: Girişteki görsel temsilidir. 

Cevap bırakın