Samsung 15 bin dolarlık akıllı saat hazırlığında

0

Ekran Resmi 2016-04-26 00.22.22

Samsung, akıllı saat pazarına yönelik üçüncü Gear S Serisi modelini duyurmaya hazırlanıyor. Kore kaynaklı haberlere göre planlanan tarih 2-7 Eylül arasında Almanya’da düzenlenecek IFA fuarlarına işaret ediyor. Öte yandan teknoloji şirketinin önemli bir surprise hazırlandığı da gelen haberler arasında…

İsviçreli lüks mücevher, kuyum ve saat markası Grisogono ile yürütülecek işbirliği beraberinde Samsung’un yeni nesil akıllı saatlerine ‘bol taşlı’ bir alternatif varyasyonun da potansiyel kullanıcılara sunulacağı ifade edildi. Konuyla ilgili olarak bir Grisogono yetkilisinin Samsung ile birlikte yürütülecek adımları doğruladığı, ancak söz konusu model/modellerle ilgili bilgi vermekten kaçındığı belirtildi.

Samsung- Grisogono ortak modelinin 2016 sonuna doğru duyurulması, ilgili aygıtın satışlarına ise 2017 yılında başlanması bekleniyor. Modelin 15 bin dolar civarı bir fiyat etiketine sahip olabileceğinin altı çiziliyor. 2017’de çok lüks ve pahalı bir Gear S3 varyasyonu ile tanışılabilir.

Akıllı saat pazarında yüzde 52 paya sahip olduğu bildirilen Apple’ın altın kaplama modelleri çok konuşuldu. Her ne kadar tüketici elektroniği şirketinin modelleri gündemde daha fazla kendine yer bulsa da başka üreticilerin de mega pahalı akıllı saat modellerini satışa sundukları görüldü. Samsung da bazı varyasyonlar üzerinden tüketicilere farklı alternatifler sunuyor, gelecekte de bu konuda adımların atılması sürpriz olmayacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın