Şaka Değil: Bu bebeğin adı Bitcoin!

0

Son dönemin adından sıklıkla söz ettiren kripto para birimi Bitcoin, sonunda bir bebeğe isim de oldu. İşte ilginç gelişmeye dair detaylar…

Bitcoin, 2017’nin şüphesiz en çok konuşulan kelimesi. Çoğu kimse için büyük bir bilinmez, önemli bir kesim içinse dikkatle ele alınması gereken yatırım araçlarından. Son dönemde Türkiye’de haber konuları arasında kendisine bolca yer bulmaya başlayan kripto para birimi, Kırım’da yaşayan bir çiftin yeni doğan bebeklerine Bitcoin ismini vermesiyle birlikte bu kez farklı şekilde gündeme geldi.

Kırım’ın en önemli şehri Simferepol’daki 31 yaşındaki Oleg, yatırım aracı olarak kullandığı Bitcoin’in mali durumunu iyileştirdiğini ve bu nedenle oğluna söz konusu dijital para birimiyle hitap etmek istediğini belirtti.

Sonraki çocukları için de farklı kripto para birimi isimlerini düşünmeye başladığını sözlerine ekledi. Örneğin kızı olursa bir diğer dijital para birimi olan Dash’tan esinlenerek Daşa ismini vermek istediğini kaydetti. Erkek çocuğu olduğunda ise Bitcoin’in mucidi olduğu iddia edilen Satoshi’nin ismini uygun göreceğini ifade etti. Son derece ilginç bir gündem maddesi olduğuna şüphe yok…

İnişli çıkışlı grafik

Öte yandan ilgili para birimi, inişli çıkışlı grafiğini devam ettiriyor. 2017 başından itibaren önemli ölçüde değer kazanan dijital para, Aralık ayının sonuna girilirken Bitcoin.com’un sahibinin tüm yatırımını bozdurduğunu açıklaması sonrası önemli seviyede değer kaybetmişti.

  • MediaTrend yazarlarından Salih Ertuğrul’un kaleme aldığı Bitcoin ve Blockchain makalesini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın