Şaka değil: 11 TL’ye Android’li akıllı telefon

0

Ekran Resmi 2016-02-17 12.42.43Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan’da ilginç şeyler oluyor. Gerçekten çok ilginç şeyler… Son yıllarda teknoloji atılımlarıyla da dikkat çeken ülkede 251 Hindistan rupisi (INR) fiyat etiketine sahip bir akıllı telefonun satışa sunulacağı açıklandı.

Söz konusu rakam, basit bir döviz kuru çeviricisiyle mercek altına alındığında sadece 11 TL’ye denk geliyor. Ringing Bells adlı üreticinin akıllı telefonu Dubbed Freedom 251 adıyla gelecek. Peki özellikleri neler? Nasıl bu kadar ucuz olabiliyor?

Cihazda 4 inçlik düşük çözünürlüklü bir ekran bulunuyor. 1.3 GHz maksimum saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 32 GB hafıza, microSD desteği, 1 GB RAM, 1450 mAh pil, 3.2 MP arka kamera öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Olabilecek en düşük seviyede donanım örgüsüne sahip denilebilir. VGA ön kamerası da bulunan modelin yazılım tarafında Android 5.1 Lollipop var. Ayrıca 3G, WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth ve GPS özelliklerine de sahip. Tüm bu özelliklerin 11 TL gibi bir fiyat üzerinden sunulacak olması inanılmaz!

Başbakan Narendra Modi’nin etkisi ile ilgili fiyat üzerinden satışının mümkün olacağı belirtilen Dubbed Freedom 251, bir devlet politikası şeklinde geliyor. İnternete daha fazla kimsenin bağlanması, daha çok mobil uygulamanın indirilmesi gibi etkileri ile mobil ekositeme yeni bir form faktör getirmesi beklenen adımın ‘stok’ açısından ilgiyi nasıl karşılayacağı ise net değil. Satışı için ise Hindistan’da bir web sitesinin kullanılacağı duyuruldu.

Kısa süre içinde buradaki link üzerinden sipariş edilebilecek.

Cevap bırakın