Sahura Kadar Keyifli Vakit Geçirilebilecek Teknolojiler

      Ramazan ayında orucumuzu açtıktan sonra sahura kadar yapılabilecekler oldukça fazla. Günümüz teknolojisinde sahura kadar yapılacaklar arasında teknolojik cihazları kullanarak eğlenceli zaman geçirme şansımız bulunuyor. Özellikle oyun konsolları, akıllı televizyonda film izleme, tablet ile oyun oynama ve daha bir çok cihaz ile sahura kadar hoşça vakit geçirebiliyorsunuz.  Bu haftaki ” Sahura Kadar Keyifli Vakit Geçirilebilecek Teknolojiler ” başlıklı yazımda, iftarımızı yaptıktan sonra sahura kadar keyifli vakit geçirmek için kullanabileceğimiz teknolojik cihazlar hakkında bilgi vereceğim.

Oyun Konsolları

      Ramazan ayında iftar ile birlikte çay ve kahveler içildikten sonra evde çocuklar, eş ya da aile büyükleri ile zevkli vakit geçirmek için yapılabilecekler arasında oyun konsolları ile oyun oynamak geliyor.

      Günümüzde oyun konsolları başlığı altında PlayStation, Xbox ve Nintendo’yu ilk sıralarda sayabiliriz.  PlayStation serisinin son ürünü olan PlayStation 5’in oldukça popüler olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanında daha bütçe dostu bir PlayStation düşünüldüğünde serinin daha önceki ürünlerinden olan PlayStation 4’de  sahura kadar hoşça vakit geçirmek için harika bir cihaz olarak öne çıkıyor.

      Microsoft’un oyun konsolu olarak da Xbox Series X modelini örnek olarak verebilirim.  En iyi taşınabilir oyun konsolları arasında da Nintendo Switch’i sayabilirim.

      Oyun konsolları modellerine bir göz atmak için bu linki kullanabilirsiniz.

Android TV kutuları

      Ramazanda sahura kadar kaliteli zaman geçirmek için kullanılabilecek teknolojik cihazlardan bir diğeri de Android TV kutuları. Evdeki HDMI çıkışı olan televizyonları akıllı hale getirmek ya da akıllı televizyonlarının performansından hoşnut olmayanların kullanabileceği Android TV kutuları, gerek film izlemek ve gerekse de diğer sosyal medya içeriklerini takip etmek için kullanılabilecek yegane cihazların başında geliyor. Örneğin Netflix’de dizi izlemek ya da kaçırılan film ya da showları takip etmek için kullanılabilecek Android TV kutuları ile yapılabilecekler sadece saydıklarımla da kalmıyor.

      Android TV kutularına örnek olarak Xiaomi Mi Box S 4K ve Xiaomi Mi Stick’i  verebilirim. Bunların yanında bu linkteki Android TV box modellerine de bir göz atabilirsiniz.

Tabletler

      Belli bir yaşın üstünde akıllı telefon kullanmayanın neredeyse kalmadığı günümüzde, aynı zamanda özellikle akıllı telefonların evdeki çocuklar tarafından oyun amaçlı kullanılmasından dolayı, tablet kullanımının da arttığını söyleyebiliriz.

      Tablet modellerini Apple yani iOS tabanlı ve Android işletim sistemi kullanılanlar olarak ayırabiliriz. Özellikle Apple’ın iPad’i ve bunun yanında Android modelleri olarak da oldukça geniş bir ürün yelpazesinin olduğunu görmekteyiz.

      Günümüzde tablet modellerine örnek olarak bu linke bir göz atabilirsiniz.

      Twitter takip için @salihertugrul        YouTube kanalım

Cevap bırakın