Sahibini tanıyan konsept otomobil Chrysler Portal

0

FCA Portal Self-Driving Concept World Debut

Yılın en önemli teknoloji fuarlarından biri olan CES 2017, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenleniyor. Etkinlikte öne çıkan ilginç yeniliklerden biri konsept halindeki elektrikli otomobil modeli Chrysler Portal.

Chrysler Portal, üstün teknoloji özellikleri ve fütüristik tasarımı ile dikkat çekiyor. Aracın minivan segmentindeki geniş yapısı, iç hacimi ve yanlara doğru açılan kapıları tasarımında öne çıkan ayrıntılar arasında. Teknolojisi ise adeta geleceğe işaret ediyor…

Şarj edilebilir pillerle gelen Chrysler Portal, şarjı yüzde 100 doluyken 400 km menzile ulaşıyor. Bu son derece uzun menzil mesafesi ile son derece çarpıcı bir elektrikli otomobil konsepti vaat eden Chrysler, ayrıca 20 dakikalık şarj ile söz konusu aracının 240 km yol katedebildiğini de belirtiyor. Bundan birkaç öncesine kadar bahsedilen menzil mesafeleri bir hayaldi, artık kısa sürede şarj olan elektrikli araçların çok daha uzun menzillerde yolculuğa imkan tanıdığı bir geleceğe göz kırpılıyor.

CES 2017’nin heyecan verici elektrikli otomobillerinden biri olan Chrysler Portal’da sahibini tanıyan kameralar sayesinde yabancıların veya ailenin davetsiz misafirlerinin direksiyon başına geçmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Çizilen rota beraberinde kendi kendine gidebilen bir otomobil konsepti açığa çıkarak üretici şirketin, Portal’ı önümüzdeki süreçte de geliştirmeye devam edeceği kaydediliyor. Öte yandan modelin seri üretime geçip geçmeyeceği, geçecekse satışların ne zaman başlayacağı ve fiyatı hakkında henüz net bilgiler bulunmuyor.

CES 2017’ye ilişkin öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın