Sağlıklı yaşam ve egzersiz için akıllı bileklik önerileri

0

Yaz geliyor. Koronavirüs tedbirlerinin yavaş yavaş hafiflemesi, normalleşmeye kademeli olarak geçilmesiyle birlikte dışarıda daha fazla zaman geçirmek, daha fazla hareket etmek mümkün olacak. Bu zamanı sağlıklı yaşam ve egzersiz için yeni bir başlangıç olarak değerlendirme niyetindeyseniz, bir akıllı bileklik sizin için önemli bir yardımcı olacaktır. MediaMarkt’ın geniş mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de farklı birçok seçenek sizi bekliyor. Bu yazıda ise seçtiğimiz çeşitli akıllı bileklik önerilerini sıralıyoruz.

Realme Band

Realme Band, 129 TL ile çok uygun fiyatlı bir spor arkadaşı niteliğini taşıyor. 0.96 inçlik, ince ve uzun bir dokunmatik ekranı var. Ekranın altındaki fiziksel tuş çeşitli işleri yerine getirmede veya ana ekrana dönmede kullanılıyor. Bu ekran için özelleştirilmiş saat yüzleri bulunuyor. Bağlı telefondaki Realme Link uygulaması üzerinden saat yüzlerini kontrol edebilirsiniz. Realme Band, sadece Android telefonlarla uyumlu ve eşleştirmeden önce Realme Link uygulamasını telefona yüklemelisiniz. Sürekli kalp hızı ölçümü yapabilen bu bileklik aynı zamanda adım takibi de gerçekleştiriyor. Koşu, yürüyüş, bisiklet gibi genel antrenmanların dışında yoga, spinning ve bunun gibi egzersizler için de özel modlar bulunuyor. IP68 sertifikasıyla suya dayanıklı olması da yüzme antrenmanlarında bile kullanmanıza fırsat tanıyor. 20 gram ağırlığındaki gövdesiyle de oldukça hafif ve rahat bir kullanım sağlıyor. 90mAh kapasiteli pili 10 güne kadar çalışma imkanı veriyor. Sürekli kalp hızı ölçümü açıldığı takdirde bu süre biraz daha aşağı inebiliyor. Kayışını yerinden çıkararak erişeceğiniz USB-A uyumlu ucu sayesinde Realme Band’i bilgisayarınıza bağlayarak pratik biçimde şarj edebilirsiniz.

Realme Band’i mediamarkt.com.tr’den satın alın

Huawei Band 3e

Huawei’nin uzun zamandır piyasada olan akıllı bilekliği Band 3e, 149 TL’lik fiyatıyla bütçesini zorlamadan kullanışlı bir ürün isteyenler için uygun görünüyor. 0.5 inç, dikdörtgen şekilli, pasif matris OLED ekranı, yüksek çözünürlüklü değil, ancak optimum parlaklığıyla iç ve dış ortamlarda yeterli görüş sağlıyor. Yaklaşık 6 gram ağırlığında olan kasa bölümünün yanı sıra, kayışla birlikte sadece 17 gram ağırlığa sahip olan bu bileklik, herhangi bir ağırlık hissi yaratmıyor ve rahatlıkla kullanılıyor. Akıllı bilekliğin pili, tek bir şarjla, normal yoğunluklu kullanımda 14 günlük bir kullanım süresi sunuyor. Hatta bu sürenin üstüne çıkmak da mümkün. Huawei, koşu modunda bu bilekliğin 40 saatlik çalışma ömrünün bulunduğunu belirtiyor. Öte yandan Band 3e’nin suya dayanıklılık özelliği de var. 50 metre derinliğe kadar dayanıklılık, onu yüzme kadar dalış gibi aktiviteler için de uygun hâle getiriyor. Huawei Sağlık uygulamasını bağlı telefona yükleyerek eşleştirme işlemlerini yapabilir ve sonrasında Band 3e’yi telefonunuzdan yönetebilirsiniz. Bilekliğin kaydettiği adım sayısı ve benzeri bilgileri de telefonun ekranında inceleyebilirsiniz. Telefonu bulma gibi özellikler de Band 3e’de mevcut durumda.

Huawei Band 3e’yi mediamarkt.com.tr’den satın alın

Samsung Galaxy Fit 2

Şık görünümlü ve bütçesine uygun bir akıllı bileklik arayanlar için Samsung Galaxy Fit 2 ideal bir seçim olabilir. Adım sayar, uyku ve kalp hızı ölçümü gibi sağlıklı yaşam ve egzersiz odaklı özellikler bu akıllı bilekliğin bünyesinde mevcut durumda bulunuyor. Samsung, bu akıllı bileklikte 1.1 inç AMOLED dokunmatik ekrana yer vermiş. Selefleri Fit ve Fit e modellerinde, ekranın altında gördüğümüz fiziksel tuş da kaldırılmış. İnce ve hafif gövdesine yerleştirilen sensörler sayesinde egzersiz ve uyku takibi verimli biçimde gerçekleştiriliyor. Dahili GPS özelliğinin bulunmaması, bilekliğin tek başına hareket takibini sensör tabanlı yapmasını beraberinde getiriyor. Sürekli kalp hızı ölçümü gerçekleştiren Galaxy Fit 2, egzersiz sırasında da kalp durumunu aktif biçimde izliyor. Ayrıca stres durumunu da takip ediyor. Sağlıklı yaşam ve spor odaklı özelliklerin dışında Galaxy Fit 2 bildirim yansıtma, müzik kontrolü, hava durumu gibi akıllı telefon bağlantılı işlevleri yerine getiriyor. Galaxy Wearable uygulaması üzerinde saat yüzü değişikliği ve özelleştirmelerini yapabilirsiniz. Fit 2, iPhone ve Android telefonlar ile uyumlu. Bilekliğin pili tek bir şarjla, normal yoğunluklu kullanımda 15 güne varan çalışma imkanı sunuyor. Rahat ve kolay kullanımı, AMOLED ekranı ve zengin saat yüzü koleksiyonu artıları arasında bulunuyor.

Samsung Galaxy Fit 2’yi mediamarkt.com.tr’den satın alın

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi yakın zamanda Mi Band 6 akıllı bilekliğini çıkardı. Bununla birlikte Xiaomi Mi Band 5 de uygun bir akıllı bileklik seçeneği olarak piyasada yer almaya devam ediyor. Bütçesini zorlamadan kalp hızı ölçümü, fitness takibi gibi işleri yerine getiren bir bileklik isteyenler için Mi Band 5, birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Klasik akıllı bileklik tasarımına sahip olan Mi Band 5, suya dayanıklılık özelliği sayesinde yüzerken veya duş alırken bileğinizde kalabilir. Tek bir şarjla 14 güne varan pil ömrü sunuyor. 7 gün 24 saat aktivite ve uyku takibi gibi özellikler sunan Mi Band 5 sürekli kalp hızı izleme imkanı da sunuyor. Bağlı telefonun GPS’inden yararlanarak dışarıda gerçekleştirdiğiniz koşu, yürüyüş, bisiklet binme gibi aktivitelerde mesafe ve rota verilerini elde edebilirsiniz. Sağlıklı yaşam ve egzersiz odaklı özelliklerin dışında, bağlı telefondaki bildirimleri yansıtma, telefonda çalan parçaları kontrol etme ve hava durumu bilgilerini gösterme gibi özellikler var. Mi Band 5 Android telefonların yanı sıra iPhone’larla da kullanılabiliyor. Renkli dokunmatik ekranı, çözünürlük ve parlaklık açısından yeteri kadar tatmin edici görünüyor.

Xiaomi Mi Band 5’i mediamarkt.com.tr’den satın alın

Huawei Band 6

Bütçeniz biraz daha yukarı çıkmanıza izin veriyorsa, Huawei’nin yeni akıllı bilekliği Band 6’yı da tercih edebilirsiniz. İnce ve uzun AMOLED ekranı, geniş bir görüntüleme alanı sunmanın yanı sıra, içeride ve dışarıda rahat bir kullanım sağlıyor. İki haftalık pil ömrü sunan bu akıllı bileklik, bünyesinde bulunan uyku takibi özelliğinden de iyi şekilde yararlanmayı sağlıyor. Bağlı telefondaki Huawei Sağlık uygulaması üzerinden uyku verilerinizi detaylı şekilde görebilirsiniz. Yürüyüş, koşu, bisiklet gibi popüler aktivitelerin dışında, birçok özelleştirilmiş aktivite türü de Egzersiz uygulamasında mevcut. Stres testi, sürekli kalp hızı ölçümü ve kanda oksijen düzeyi ölçümü gibi sağlıklı yaşam odaklı özellikler de Band 6’da bulunuyor. Huawei’nin özelleştirilmiş kullanıcı arayüzü ile yüklü gelen Band 6, 100’ün üzerinde saat yüzüyle geniş bir özelleştirme yelpazesi sunuyor. Bağlı telefondaki bildirimleri yansıtma, gelen telefon çağrılarını reddetme, kayıp olan telefonun yerini bulma gibi Akıllı Yaşam Asistanı özellikleri var. Bu arada bağlı telefonun kamera uygulamasını da uzaktan yönetebilirsiniz. Huawei Sağlık uygulaması aracılığıyla, sadece Huawei telefonlarıyla değil, diğer Android telefonlar ve iPhone’larla da Huawei Band 6’yı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Huawei Band 6’yı mediamarkt.com.tr’den satın alın

Fitbit Charge 4

Fitbit Charge 4, tasarımıyla bir akıllı bileklik gibi görünse de, sahip olduğu 1199 TL’lik fiyatı ve özellikleri, onu akıllı saat sınıfına sokuyor. 12.5 milimetre kalınlığa sahip kasası, bir bileklik için yeteri kadar ince sayılır. Tasarımı ve rengiyle, hem gündüz hem de gece kullanım için uygun görünüyor. Bileklik, 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı. Bu da onun antrenman yaparken, yüzerken veya duş alırken bilekte kalmasına izin veriyor. Charge 4 sayesinde uzun bir döneme dair kapsamlı aktivite verisini kaydetmeyi sağlıyor. Toplam adım sayısı, gidilen mesafe, tırmanılan yükseklik, yakılan kalori gibi verileri bağlı telefondaki Fitbit uygulaması aracılığıyla görebilirsiniz. Optik sensörü sayesinde antrenman sırasında sürekli kalp ritmi ölçümü yapılıyor. Ayrıca arzu ettiğiniz takdirde, bunun antrenman dışında da, sürekli yapılmasını sağlayabilirsiniz. Dahili GPS özelliği, dışarıda gerçekleştirdiğiniz yüzme, koşu, bisiklet, yürüyüş gibi egzersizlerde yanınızda telefonun bulunmasını gerektirmiyor. Üstelik dahili altimetresi sayesinde yükseklik verisi de kayıt altına alınıyor. Dahili NFC desteği de bulunan Fitbit Charge 4, Bluetooth aracılığıyla bağlı telefondaki Spotify uygulamasını yönetmeye izin veriyor. Fitbit Charge’ın AMOLED ekranı renkli değil. Buna rağmen parlaklığıyla dışarıda da iyi bir kullanım sağlıyor. Renkli ekranın olmaması uzun pil ömrüne katkıda bulunuyor. Normal yoğunluklu bir kullanımda, tek bir şarjla bir haftaya varan bir kullanım imkanı sağlıyor.

Fitbit Charge 4’ü mediamarkt.com.tr’den satın alın

Cevap bırakın