Sağlıklı bir mutfak için ihtiyacınız olanlar

0

Bütün dünya insanlarının ortak gündemi artık koronavirüs.  Salgın günlerinde vaktimizin çoğuna mutfakta yeni lezzetler keşfederken geçirdik. ancak bağışıklığımızı güçlendirmek ve sağlıklı beslenmek için mutfağımızı da daha sağlıklı bir hale getirmemiz gerekiyor. Mutfağımızda yer alacak pratik ve maharetli ürünlerle sağlıklı gıdaları pişirmeniz artık daha kolay. Peki mutfağımızda hangi ürünlere yer verebiliriz? Bu hafta sizler için sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirebilmeniz için en maharetli ürünleri seçtim. 

 

Tefal Tasty Grill Izgara

Yeni Tefal Tasty Grill ızgara ile mangal keyfi evinizde! Evde kalmamız gereken şu günlerde mangal keyfini de eve taşıyoruz. Aileniz ile birlikte dumansız ızgaranın keyfini iftarda sürebilirsiniz. 

Tefal Tasty Grill’in Dumansız pişirme özelliği sayesinde hem iç hem de dış mekanda her şeyi pişirebilir, sevdiklerinize tadına doyum olmaz sofralar kurabilirsiniz. Izgara yemekleri daha sağlıklı olduğu için bu ürünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Izgarada et dışında sebze de pişirebilir, daha sağlıklı ve lezzetli yemekler yapabilirsiniz. üstelik ızgaranın çıkarılabilir parçaları sayesinde temizlikte oldukça kolay ve zahmetsiz. Etleri de son derece iyi bir performansa pişiriyor ve mühürlüyor. Sağlıklı bir mutfak için tercih edebileceğiniz, pratik bir ürün.

 

FAKİR Molly Dijital Mutfak Tartısı:

Her evde olması gereken bir ürün. Yemekleri tam kararında pişirebilmek için ölçüleri doğru hesaplamak ve ona göre yemeğe ilave etmek gerekiyor. Artık kaşıkla ve bardakka hesap etme dönemi bitti. Son yıllarda bardak ve kaşıkların tasarımlarının bir hatli değişmesi nedeniyle tariflerdeki ölçüler tutmayabiliyor. Örneğin çay bardağını ele alalım. Eskiden ince belli bardaklar daha fazla yaygınken, şimdi bu bardakların ölçüleri ve şekilleri de değişti. Dolayısı ile ölçüleri artık standart bardak ölçüleri ile veremiyoruz. Tariflerin tam kıvamında tutması ve malzemelerin izin ziyan olmaması için evinizde bir mutfak tartısı bulundurmak gerekiyor. Hem gıda israfını önlemek hem de yemeklerinizi tam lezzetinde yapmak için FAKİR Molly dijital mutfak tartısını tercih edebilirsiniz. Bu tartı 10 kiloya kadar malzemeyi rahatlıkla tartabiliyor. Farklı malzemelerin hem ağırlığını hem de hacmine ölçebiliyor. Fazla yüklenme ise uyarı yapıyor. Katı ve sıvı malzemeleri ölçebiliyor. Pilli çalışıyor ve otomatik kapanma özelliğine sahip.

 

Electrolux Smoothie Blender

Mutfağımda keyifle kullandığım ürünlerden bir tanesi. Bağışıklığımızı güçlendirmemiz gereken şu dönemlerde bolca C vitamini almak için smoothie blenderımı kullanıyorum. Benim favori tarifim portakal, greyfurt, limon karışımı yapmak ve bu yaptığım karışıma bal ilave ederek meyve suyu haline getirmek. Hem çok lezzetli oluyor hem de bol vitaminli. Electrolux Smoothie Blender, oldukça kaliteli malzemelerden yapılmış, mutfağımın demirbaşı olmuş bir ürün. Kullanımı da pratik ve keyifli. Ayrıca çoklu doğrayıcısı da mevcut. Örneğin bademleri çoklu doğrayıcıda karıştırırsanız, badem yağı elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu ürünle soğan doğrayabilir, et bile öğütebilirsiniz. Yanında matarası ile birlikte geliyor. Matarası da smoothie blender gibi şık bir ürün. Birbirinden lezzetli ve vitaminli içecekler hazırlamak için kullanabileceğiniz bu pratik ürün, daha sağlıklı beslenmenize yardımcı olacak. 

 

Cevap bırakın