Sağlıklı bir hamilelik dönemi için ihtiyacınız olan her şey!

0

sale, shopping, food, pregnancy and people concept - close up of pregnant woman with smartphone at street market

Anne adayları bebek beklemeye başladıkları andan itibaren hayatlarında birtakım değişiklikler yapmaya başlarlar. Bebeklerinin sağlığı için beslenmeden spora daha sağlıklı bir yaşam biçimini benimseyen yeni nesil dijital anneler, hayatlarının bu yeni döneminde teknolojinin sunduğu imkanlar sayesinde daha rahat bir hamilelik dönemi geçiriyorlar. Hamilelik döneminde ihtiyaç duyabileceğiniz teknolojileri sizler için araştırdık..

1470927243_oral_b_genius5

Ağız ve diş sağlığınızı ihmal etmeyin

Hamilelik süreci ve öncesinde anne adaylarının beslenmesine dikkat etmesi ve ağız diş bakımına özen göstermesi gerekiyor. Hamilelik planlanmadan önce ise mutlaka bir Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı’na görünmek şart. Keza anne adayları diş bakımına özen göstermediği takdirde, hamilelik döneminde oluşabilecek hormonal etkiler nedeniyle ağız sağlığı ile ilgili zararlı olabilecek değişimler olabilir, diş çürüklerinde artış görülebilir, diş eti hastalıkları açısından da riskli bir süreç yaşanır.  Oral B’nin yeni ürünü GENIUS, türünün tek örneği olarak Oral-B’nin bugüne kadar ürettiği “En akıllı diş fırçalama sistemi”ne sahip. Yeni Oral-B GENIUS, fırça içerisinde yer alan hareket sensörü ile bluetooth üzerinden bağlanılan akıllı telefonunun kamerasını kullanarak kullanıcısını takip eden ve hiçbir alanı atlamadan diş fırçalanmasını sağlayan Pozisyon Algılama Teknolojisine sahip. Bu sayede anne adayları, akıllı telefonlarına yükledikleri Oral-B App 4.1 aracılığıyla her bölgeye uyguladıkları basınç ve fırçalama süreleri konusunda anında bilgi alarak tam olarak dişhekimlerinin tavsiye ettiği gibi dişlerini fırçalayabiliyorlar. Bütün bu özellikler, Oral-B’nin Salınım-Dönme ve Titreşim teknolojisi ve yuvarlak fırça başlığı ile bir araya gelerek kullanıcıların ağız sağlığını iyileştirmesine yardımcı oluyor.

samsung-gear-fit2

Sağlığınız kontrol altında

Hamilelik döneminde düzenli sağlık kontrolü ve takibi hayati önem taşır. Samsung Gear Fit ile hamilelik döneminde sağlığınızı takip edebilir, ani değişimlerde doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz. Telefonunuza kuracağınız Gear Fit Manager uygulaması ile saat ekranını kişiselleştirebilir, Bluetooth vasıtası ile bilgilerinizi telefonunuzdaki S Health uygulamasına aktarabilirsiniz. Böylelikle günlük egzersiz ve sağlık verilerinizi analiz edebilirsiniz.  Akıllı saatinizin adımsayar, egzersiz, kalp ritim ölçer, uyku takipçisi ve UV sensörü özellikleriyle daha sağlıklı ve kontrollü bir hamilelik dönemi geçirebilirsiniz.

tefal-masterchef-gourmet

Canınız ne çekerse rahatlıkla pişirin

Tefal Masterchef Gourmet ile hamilelik döneminde canınız ne çekerse pratik bir şekilde hazırlayabilir, mutfakta geçirdiğiniz zamanı dinlenmeye veya farklı aktivitelere ayırabilirsiniz. Ayrıca ekstra güç isteyen hamur yoğurma gibi yorucu işleri yapmadan pizzadan muffine,üm kek, pasta ve lezzettli tatlıyı evinizde hazırlayabilirsiniz.Sağlıklığınız için ihtiyacınız olan vitaminleri alabileceğiniz taze meyve suları ve smoothieleri de hazırlamak artık oldukça kolay. Gıda hazırlama aksesuarları ve parçalarıyla Masterchef Gourmet, sebze doğrayabilir, meyveleri dilimleyip sıkabilir hatta kendi mutfağınızda kıyma çekmenizi sağlayabilir. Üstelik kulplu kasesi ve sıçrama önleyici siper kapağı ile kullanımı ve temizliği de oldukça rahat.

fakir-sun-baskul

Kilonuzu takip edin

Anne adayları ve formuna dikkat edenler Fakir Hausgeräte’nin Sun vücut analiz baskülü ile vücudundaki yağ, kas ve kemik oranını ayrı ayrı ölçebiliyor. Max. 180kg/400lb kapasiteli Sun baskül, günlük gereken kalori miktarı ölçümünü de yapıp kalori hesaplama derdine son veriyor. 100g hassasiyet özelliği ile hamilelik döneminde vücudun aldığı en ufak kiloyu bile farketmenizi sağlıyor.  Bluetooth özelliği de olan baskül, mobil cihazlarda vücut veri bilgilerinin takip edilmesi ve saklanması konusunda da kullanıcılara yardımcı oluyor. LCD ekran, dokunmatik tuşlar ve 6 mm’lik cam taban özelliğiyle üretilen Sun akıllı baskülün vücut analizi özelliğinden yararlanmak için mobil cihazlara SenssunHealth uygulamasını indirmeniz yeterli.

Cevap bırakın