Sağlık sorunları için hastane tavsiyeleri sunan arama motoru yayında

0

archimedicxSağlık alanında dünya genelindeki teknolojilerin yansımaları olağanüstü. Robotik aygıtların kullanıldığı ameliyat metotları ile tamamen insana dayalı daha klasik ameliyat prosedürlerine göre çok daha başarılı sonuçlara ulaşılabiliyor örneğin. Bu konuda çok sayıda form faktör sunulabilir. Kanser tedavisi ya da nakil işlemlerinde gelinen nokta umut verici. İnternet dünyasında ise her geçen gün yeni fikirlerin vücut buluşuna tanıklık ediliyor. Kimi fikirler doğrudan gelir odaklı yapılar sunarken bazıları çok daha farklı bakış açılarına sahip olabiliyorlar. İşte yeni bir fikir, bu kez sağlık ve internet kavramlarını son derece ilgi çekici şekilde buluşturuyor.

Archimedicx adlı yeni bir web sitesi, dünya genelindeki önde gelen hastane ve en temel tanımıyla uzman klinikleri hastalara öneren yeni bir arama motoru. Temelde, hastalığına dair bilgiyi girip ‘arama’ butonuna tıkladığında kullanıcının karşısına, ilgili hastalık ya da sağlık sorunu alanında yetkin olduğu kaydedilen hastaneler getiriliyor. Listelemede söz konusu sağlık sorunun tedavisi için talep edilecek ücret ve tedavi süresine dair bilgiler de veriliyor. En önemli detaylardan biri ise iletişim bilgilerinin de sunulması.

archimedicx

Böylelikle spesifik sağlık sorunları ile karşılaşıldığında ya da mücadele edildiğinde, tedavi, vb. yönelik dünya üzerindeki en iyi hastanelerin bulunması amaçlanıyor. Bu ilginç web sitesi fikrinin şu anda 1800’den fazla klinik ve 300’den fazla hastaneyi 200’den fazla sağlık sorununa yanıt verebilecek şekilde arama sonuçlarında gösterebildiği belirtiliyor.

ABD, İspanya, Fransa, Rusya, Avustralya gibi ülkelerdeki sağlık kuruluşlarının listelendiği Archimedicx portalında Türkiye’den de çok sayıda hastane ve üniversite bulunuyor.

 

Cevap bırakın