Sağlık Sitesi Nedir? Türkiye’deki En Başarılı 10 Sağlık Sitesi Önerisi

0

Sağlık sitesi, dünyanın her yerinde hastalar ve hasta yakınları için çok önemli bir konudur. Kurumsal kimlik bilgileri ve genel bilgiler dışında bir sağlık sitesinin tüm ayrıntıları profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmalıdır. Bir sağlık sitesinin tasarım sade olmasına karşın basitlikten uzak olmalı ve kullanıcılar aradıkları bilgiyi rahatlıkla bulabilmelidir. Özellikle sitede hastalıklar hakkında verilen bilgi herkesin rahat anlayabileceği bir dilde olmalıdır. Fazla karışık olmayan bir sayfa tasarımı ile görsellerle ve videolarla desteklenen sade bir tasarım sağlık siteleri için tercih nedenidir. Bir sağlık sitesinin popüler olabilmesi için mutlaka güvenilir olması gerekir. Doğru tavsiyeler veren, tıbbi tedavi yöntemleri öneren ve uzman doktor tavsiyeleri barındıran sağlık siteleri amaçlarına hizmet ederler.

Türkiye’deki En Başarılı 10 Sağlık Sitesi 

Aşağıda listelenen sağlık sitelerinde genel sağlık problemleri ve tedavi yöntemleri ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

https://www.acibadem.com.tr/tibbi-birimler/

Acıbadem Hastanesi’nin “Tıbbi Birimler” bölümünde alfabetik sırada seçtiğiniz harflerle başlayan hastalıklarla ilgili çok geniş bir yelpazede bilgiye ulaşabilirsiniz. Sitede seçilen başlıkla ilgili çok ayrıntılı ve doyurucu bilgiler yer alıyor.

www.annevebebek.org

Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı, bebeklerimizin yaşam haklarını korumak amacıyla 1993 yılında kurulmuştur. Sitede vakfın kuruluş amacına uygun olarak bebek ölümlerinin azaltılmasına yönelik anne-bebek sağlığı ile ilgili pratik bilgiler verilmektedir. Ayrıca sitede vakfın faaliyetlerine ve vakıf hakkındaki haberlere de ulaşabilirsiniz.

www.bebek.com

Sitenin oldukça kapsamlı bir Anne-Bebek Sağlığı ve Aile Yaşam Platformu olduğunu söyleyebiliriz. Bebek sahibi olmayı düşünen, bebek bekleyen ve çocuğunu büyüten bilinçli ailelere, ihtiyaç duydukları her türlü bilgiyi sunuyor. Sitede çocuk sahibi olmayı düşünen veya çocuğu olan bilinçli ailelerinin ihtiyacı olan güncel bilgiler mevcut. Özellikle uzmanların hazırladığı videolar anne-baba adaylarının ve bebek sahiplerinin bilgi ihtiyacını karşılıyor.

www.e-psikiyatri.com

e-Psikiyatri, psikiyatri ve psikoloji alanındaki gelişmeleri oldukça yakından takip eden bir site. Site, psikiyatri alanındaki en güncel bilgileri barındırıyor. Sitede psikiyatri, psikoloji gibi ruh sağlığına ilişkin bilgilerin yanında nöroloji, beyin, tıp, sağlık, teknoloji ve bilimle ilgili haberlere yer veriliyor. e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

www.kanbankasi.gen.tr

Kan ihtiyacınız olduğunda aklınıza ilk gelmesi gereken siteler arasında bulunuyor. Site, kan vermek isteyenleri ve kana ihtiyaç duyanları internet ortamında buluşturuyor. Site içerisinde kan ihtiyacı duyurusu da yapabilirsiniz. Eğer daha önce kan donörü olmadıysanız site size kan verme şartları hakkında detaylı bilgi veriyor.

www.livhospital.com/liv-saglik-kosesi

Liv Hastaneleri’nin web sitesinde yer alan Sağlık Köşesi profesyonel bir ekiple hazırlanmış bilgiler içeriyor. Seçilen sağlık sorununa tıklandığında konuyla ilgili detaylı bilgilere ve tedavi yöntemlerine ulaşıyorsunuz.

www.memorial.com.tr/saglik-kutuphanesi

Memorial Sağlık Kütüphanesi’nde sağlığınızla ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca sağlıklı bir yaşam için atılması gereken adımlar, hastalıklar ve tedavi yöntemleri site içerisinde ayrıntılı olarak yer buluyor.

www.saglik.gov.tr

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın resmi web sitesinde oldukça fazla konuda bilgi bulunuyor. Daha çok hastalık konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan sitede devletin resmi sağlıkla ilgili merkezlerine erişim imkanı bulunuyor. Ayrıca bakanlık ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Örneğin E-Nabız (Kişisel Sağlık Kaydı Sistemi), MHRS (Online Randevu Sistemi) ve Covid 19 Platformu gibi yerlere de yine site içerisinden tek tıklama ile ulaşabilirsiniz.

venividigoz.com/bolumlerimiz/

Veni Vidi Göz’ün web sitesindeki “Tedaviler” başlığı seçildiğinde göz hastalıklarıyla ilgili tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Burada hastalıkların detayları ve tedavi yöntemlerinizin neler olduğu detaylı bir şekilde anlatılmış.

www.verem.org.tr

Verem (tüberküloz), insanlığım korkulu rüyası olan hastalıklardan. Türkiye Ulusal Verem Savaş Dernekleri Federasyonu Resmi Web sitesi oldukça geniş bir yelpazede içeriğe sahip. Verem ile mücadele etmeyi hedefleyen sitede verem ve tedavi yöntemleri hakkında hakkında geniş bilgi veriliyor. Sitede konuyla ilgili yapılan bilimsel toplantı ve çalışmalar ile ilgili de bölümler var.

Cevap bırakın