S9 çıkmadan Galaxy S10 özelliği belli oldu!

0

Neredeyse her yıl akıllı telefonlarda ergonomiyi arttıran ve kullanıcıların kullanım deneyimini daha iyi hale getiren özellikler görüyoruz. Bir firma fitili ateşliyor ve tüm akıllı telefon trenleri hızlı bir şekilde uyum sağlama sürecine geçiyor. İşte Galaxy S10 da bu trenlerden birini karşımıza çıkartacak gibi görünüyor.

Galaxy S10 parmak izini ekrandan okuyacak

Kore medyasına göre, Galaxy Note 9 eski tip dediğimiz parmak izi okuma yöntemini kullanan son Samsung amiral gemisi cihazı olacak. Synaptics tarafından patenti alınan bu teknolojinin akıllı telefonlara entegrasyonu halen önemli bir AR-GE süreci istiyor ve Samsung acele etmek istemiyor. Bu teknoloji ile 2018 yılında göreceğimiz ilk akıllı telefon CES 2018’de tanıtımı yapılan Vivo X20 Plus UD olacak. Ekran okuma hızı pek de iyi seviyede olmadığı için diğer üreticilerin neden bekleyişe geçtiğini de kolayca anlayabiliyoruz.

Bu sensörü insanların kolayca kullanacağı hale getirmek isteyen Samsung 2019 yılında çıkartacağı Galaxy S10’da OLED ekran noktasında farklı bir yol izleyecek. Şirket yarı transparan bir OLED ekran kullanacak ve bu ekranın dayanıklı olmasını sağlamak için ciddi bir çalışma içerisinde. Çünkü ancak bu şekilde akıcı ve hızlı parmak izi okuma teknolojisi sunulabilecek.

Cevap bırakın