Ryan Yang: “Wi-Fi 6 denince akla gelen marka olmayı hedefliyoruz”

0

TP-Link’in tüm stratejisini bu geçişin daha kısa olacağı beklentisiyle yaptığını ve pazarda da bu doğrultuda tepkiler gözlemlediklerini ifade eden TP-Link Türkiye müdürü Ryan Yang, ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Kablosuz ağ pazarında uzun yıllardır öne çıkan markalar arasında yer alan TP-Link, en yeni Wi-Fi teknolojisi olan Wi-Fi 6’ya geçişin daha hızlı olmasını bekliyor… Bu kapsamda Wi-Fi standartlarının teknolojik olarak ortaya çıkmasından yaklaşık 5-6 yıl sonra pazarda egemen hale gelebildiğini söyleyen TP-Link Ülke Müdürü Ryan Yang, “Wi-Fi 6’da bu sürenin daha kısa olacağını tahmin ediyoruz” diyor.

TP-Link’in tüm stratejisini bu geçişin daha kısa olacağı beklentisiyle yaptığını ve pazarda da bu doğrultuda tepkiler gözlemlediklerini ifade eden Yang, “Örneğin bir önceki Wi-Fi standardı olan 802.11ac’li (Wi-Fi 5) ilk ürünler 2013 yılında satışa sunulmaya başlandı. AC’nin pazara egemen olması ise 2020 yılını buldu. Wi-Fi 6 yani AX teknolojisinin ise 2022 ya da en geç 2024’te en çok satılan teknoloji haline gelmesini bekliyoruz” diyor.

“Ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor…”

Wi-Fi 6’ya geçişin ülkeden ülkeye değişiklik gösterdiğini söyleyen Yang, “ABD, Japonya gibi ülkelerde daha hızlı geçiş yaşanıyor. Bu ülkelerde bu yıl satılan ağ ürünleri içinde Wi-Fi 6’lı ürünlerin payı biraz daha yüksek. 2021’de bu payda sıçrama olacağını öngörüyoruz” diyor.

Cevap bırakın