Rocket League 30 milyon oyuncuya ulaştı

0

rl_updated_screens_04.c6e1dc555a6eff57c623d9877706c9a5.BkA7j1nTx

Popüler oyunlardan Rocket League, geliştiricisi Psyonix tarafından gerçekleştirilen duyuruya göre 30 milyon kişi tarafından oynanıyor. Geliştiricinin bu başarıyı büyük bir sevinçle karşıladığını tahmin etmek zor değil.

Rocket League, bazı ülke nüfuslarından bile daha fazla oyuncuya sahip. Söz konusu başarının arkasında yatan temel faktörler ise şüphesiz futbol ve otomobili bir arada ele alan, son derece eğlenceli yapımlar arasında yer alması.

PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, macOS, Linux platformlarında oynanan yapım, insanların futbol oynamayı gerçekten sevdiğini ortaya koyan yeni verilerden birini sunuyor.

Diğer yandan oyunun kutulu versiyonun da geçtiğimiz ay piyasaya sunulduğu ve 1 milyondan fazla sattığı da aktarılan bilgiler arasında. Oyunun büyük olasılıkla son derece ‘zengin’ geliştiricisi Psyonix’in eklenti içeriklerine verdiği önemin de başarıda rol oynuyor.

Ice-Charger.c6e1dc555a6eff57c623d9877706c9a5

Yapım, ilginç savaş araçlar ile futbol sahasında yaşanan zorlu rekabeti temel alıyor. Gol atmak hiç bu kadar metalik olmamıştı… Akrobatik araçlarla yapılan Ronaldo-vari hareketler ve daha fazlası da oyundaki keyfi artırıyor.

Kısa süre önce gelen sezon modu sayesinde tek kişi, bilgisayara karşı maçlara çıkabiliyor ya da multiplayer olarak oyun imkanı sunuluyor. 10 milyardan fazla araç modifiye özelliği ile futboldu otomobilleri geliştirmek de mümkün oluyor.

Cevap bırakın