Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  İncelemelerRise of the Ronin inceleme

  Rise of the Ronin inceleme

  Merakla beklenen Rise of the Ronin sonunda oyuncularla buluştu. Bakalım Rise of the Ronin bize neler sunuyor?

  Rise of the Ronin hikayesel olarak keyifli ve duygusal olarak yoğun bir akış ile oyuncuyu karşılıyor. Karakterimizin yaşadıkları ve size aktarılanları hissedebilmeniz adına bu kısımda hikayeyi sizin deneyimlemeniz için çok detay vermek istemiyorum. Lakin akış tümden Japon konseptini ve kültürünü sevenler için keyif verici. Özellikle zaman – mekanve hikayesel akışın gerçek dünya referansları ilginizi çekecektir. Yapısal olarak güçlü bir hikaye akışı ile birlikte seçimlerin yön verebildiği noktalarla akışa sizin daha fazla bağlanmanız da sağlanmış.

  Güçlü bir hikaye ile birleşen açık dünya deneyimi sizi farklı yerlere sürüklerken oyalanabileceğiniz, bu kültürü detaylıca görebileceğiniz oldukça fazla nokta var. Özellikle etrafı gezip detay peşinde koşan, koleksiyoner oyuncu profili için biçilmiş bir kaftan diyebilirim. Benzer oyunlardan özellikle Ghost of Tsushima’nın daha keyiflisi olmuş gibi görünüyor.

  Oynanış olarak baktığımızda dövüş sistemi ve detaylar, bize ilerleyeceğimiz serüven açısından benzer oyunlardan güçlü bir alan oluşturuyor. Doğru zamanda doğru hamleyi yapmak, savunmak, kaçınmak derken kendinizi iyice oyunla bütünleştiriyorsunuz. Hikayesel akışla birlikte etrafı gezdiğiniz her aşamada güçleniyor, daha iyi oynamaya başlıyor ve oyunun daha kolay bir formasyona geçtiğini hissediyorsunuz.

  Görsel açıdan izlemesi harika grafikler bizi bekliyor. İyi ışıklandırılmış başarılı sahneler mevcut. Teknik olarak kalite, performans ve ray tracing arasında geçiş yapabiliyor, istediğiniz görsel tarzda ilerleyebiliyorsunuz. Ses ve ambians olarak baktığımızda ise leziz bir deneyim ile resmen kulaklarımız şenleniyor. Detaylar arasında boğulmamanız olası değil. Tüm sahnelerde olan ne varsa, en ince detayına kadar kulaklarımızdan içeri akıyor.

  Rise of the Ronin, bu kültüre merak salan, özellikle bu tarz oyunları sevenler için keyifli bir deneyim sunuyor. İlerlediğiniz her aşamada biraz daha fazla detayın açıldığı, merakla her noktayı araştırmak isteyeceğiniz açık dünya deneyimini, özlenen tatları sunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN