Retro görünümle ‘akıllı’ Reliance JioPhone ile tanışın

0

Bu akıllı telefon, ilginç bir işletim sistemi ve son derece mütevazı özelliklerle birlikte minimum seviyede de olsa ‘akıllı’ telefon deneyimi yansıtıyor. İşte detaylar…

KaiOS adı verilen bir işletim sistemiyle gelen Jio adlı şirket tarafından geliştirilen JioPhone, ilginç tasarımı ve özellikleri ile dikkat çekiyor. Cihazda yazılım ve donanım tarafında farklı bir yaklaşım söz konusu, ancak bunun bir sonucu olarak gelir düzeyi düşük bölgeler için (Hindistan’da satışa sunuldu) mütevazı bir fiyat etiketiyle ‘düşük bütçeli’ ideal telefonlar arasında konumlanmayı biliyor.

Play Store gibi bir uygulama mağazasının bulunmadığı telefonda uygulamalar yazılım güncellemeleri ile yükleniyor; özetle KaiOS’e gelen güncellemelerde yeni uygulamalar dahil oluyor. Örneğin en son güncelleme ile birlikte cihaza Google Haritalar uygulaması yüklendi. Arayüzde Arama, Haritayı göster, Konumunuz, araç, bisiklet-motorsiklet, tren veya otobüs, yürüyüş, Harita katmanları ve Hakkında bölümleri bulunuyor.

Eski bir BlackBerry’e benzeyen JioPhone’da Facebook daha önceden telefona yüklenmişti. Ayrıca Google Asistan, WhatsApp ve YouTube da bulunuyor.

2.4 inçlik ekranla geliyor

W-Fi, LTE, VoLTE, GPS özelliklerine sahip olan modelin ekranı 2.4 inç. Hindistan’da satışa sunulan akıllı telefon, her ne kadar geniş bir kullanım yelpazesi sunmasa da mütevazi fiyatı ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik detayları ile öne çıkmayı biliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın