Retina ekranlı Macbook Air ve yenilenen Mac Mini tanıtıldı!

0

Apple’ın New York’ta düzenlediği 30 Ekim etkinliği dolu dolu geçti. Uzun süredir beklenilen yeni Macbook Air ve Mac Mini’nin yanı sıra yeni iPad Pro resmi olarak tanıtıldı. Gelin, şimdi yenilenen Apple Mac Mini ve retina ekranlı Macbook Air‘ın özelliklerine ve tasarımına hep birlikte yakından göz atalım.

Retina ekranlı MacBook Air tanıtıldı!

Yeni Macbook Air modelinin 13.3 inç büyüklüğündeki Retina ekranı, 2560×1600 piksel çözünürlük sunuyor. Bu sayede Macbook Air kullanıcılarının yıllardır şikayetçi olduğu düşük ekran çözünürlüğü ortadan kaldırırken, cihazın tasarımı Macbook Pro ile benzer hale gelmiş.

Gücünü Intel’in 8. nesil Core i5 işlemcilerinden alan yeni Macbook Air ile kullanıcılara 1.5 TB’a kadar SSD ve 16 GB’a kadar RAM seçeneği sunuluyor. 2133 MHz hızında çalışan RAM’lerin yanı sıra, ilk defa Macbook Air modelinde Thunderbolt girişine yer verildi.

Önceki modele göre yüzde 20 daha büyük bir trackpad’in yer aldığı Macbook Air, geri dönüşüme uygun bir gövdeye sahip. Siri desteği ve Apple T2 yongası yeni Macbook Air’ın dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor.

Yeni Mac Mini tanıtıldı!

Apple’ın, Mac Mini serisi yıllardır yenilenmediği için bir önceki nesile kıyasla 5 kat daha fazla performans sunuyor. Intel Core i3, Core i5 ve Core i7 olmak üzere üç farklı işlemci seçeneği ile satın alınabilen yeni Mac Mini’de, 64 GB’a kadar RAM seçeneği sunuluyor.

Depolama tarafında ise 128 GB’dan 2 TB’a kadar SSD seçeneği sunuluyor. Böylece kullanıcılar ihtiyaçlarına en uygun tercihi yapabiliyorlar. MacBook Air ile benzer şekilde Apple T2 güvenlik yongasının yer aldığı yeni Mac Mini’de, dört adet Thunderbolt 3 girişine Ethernet, HDMI ve USB-C bağlantı noktaları eşlik ediyor.

Thunderbolt portu sayesinde 4K ve 5K çözünürlükteki ekranlara görüntü aktarılabiliyor. Siyah renk dışında cihazın tasarımında büyük bir değişim görülmüyor. Şu anda Apple Türkiye tarafından satışa sunulan her iki cihazı kısa bir süre sonra MediaMarkt mağazalarında bulabileceksiniz.

Cevap bırakın