Resmi: Apple, bu yıl bir dizi yeni hizmet sunacak

0

Apple’ın CEO’su Tim Cook, katıldığı bir TV programında gelecek stratejilerine dair gizemli açıklamalarda bulundu. Nihai olan ise teknoloji şirketinin 2019 yılı içerisinde tüketicilere yeni ‘hizmetler’ sunacağı. İşte detaylar…

Geçtiğimiz senenin sonunda Apple’ın uzun süredir beklenen TV servisini 2019’un ilk yarısında kullanıma sunmayı planladığı yönünde bazı spekülasyonlar ortaya çıkmıştı. TV olup olmadığı kesin olmamakla birlikte teknoloji şirketinin bu yıl yeni ‘hizmetler’ sunacağı resmi olarak açıklandı.

Apple CEO’su Tim Cook tarafından katıldığı bir TV programında yapılan açıklamada hizmet türünün ne olacağı hakkında ipucu vermedi. Diğer yandan söz konusu hizmetler arasında Apple’ın TV servisinin de olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bununla birlikte sağlık ve mobil ödemelerle ilgili yeni servislerin de söz konusu olabileceği düşünülüyor.

CNBC’de yayınlanan Mad Money adlı programda Jim Cramer’ın sorularını yanıtlayan Cook,

iPhone Xr’ın piyasaya sunulmasının ardından en popüler iPhone halini aldığını, Apple Watch ve AirPods’un giyilebilir teknoloji sektörü açısından iPod’a göre daha fazla gelir sağladığını kaydetti.

İlginç bir ayrıntı olarak TV üreticilerinin CES 2019 kapsamında tıpkı Tizen veya Android işletim sistemlerinde görüldüğü gibi Apple’ın AirPlay 2 ve HomeKit özelliklerini destekleyen çok sayıda yeni ürün sundukları gözden kaçmadı. Tüm parçalar bir araya getirildiğinde olası bir TV servisi uzak görünmüyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın