Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiResmi açıklama: Nokia geri dönüyor!

  Resmi açıklama: Nokia geri dönüyor!

  Nokia-partnership-with-Meizu-b

  Nokia, Cihazlar ve Hizmetler bölümünün Microsoft’a satılmasının ardından 2016 yılına kadar akıllı telefon üretememe yükümlüğü altına girmiş, ancak ilgili sürecin tamamlanma tarihine yaklaşılırken yeniden cihaz üretip üretmeyeceği soruları sorulmaya başlanmıştı. Bu yöndeki spekülasyonlar 2015 yılını büyük kısmında gündemde yer aldı, Nokia ise uzun süreli sessizliğinin ardından kısa süre önce, ‘akıllı telefon üretileceğini’ resmi olarak doğruladı.

  Finlandiyalı teknoloji şirketi, aynı zamanda üretim gerçekleştirmek için ‘Dünya standartlarında bir ortak’ arandığını da net bir ifadeyle kamuoyuyla paylaştı. İşte tam bu noktada ilginç bir gelişme yaşandı…

  Ekran Resmi 2015-07-15 15.51.17

  Çin menşeili akıllı telefon üreticisi Meizu, sosyal medya üzerinden ‘1110’ yazan bir görsel paylaştı. Ardından bunu, ‘716’ yazılı bir diğer görsel takip etti. Bu rakamların Nokia açıklamasından hemen sonra gelmesinin şaşırtıcı olduğu kadar şirketin daha önceki Lumia serisi ‘model isimlerini’ de çağrıştırması dikkatlerden kaçmadı.

  Nokia’nın aradığı ortak Meizu olabilir mi bunun yanıtını henüz açığa çıkaracak bir gelişme söz konusu değil. Ancak bir takım emarelerin de söz konusu olduğu görülüyor. Nokia, Meizu üzerinden 2016 yılında akıllı telefon üretimi gerçekleştirebilir ve Çinli şirketin sahip olduğu prestij de gayet yüksek noktalarda. İlk Nokia modeli için belirtilen dönem ise Temmuz 2016 şeklinde. Bakalım 2016 yılında Nokia adına ne gibi gelişmeler teknoloji dünyasına yansıyacak? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN