Remington Durablade MB050 : Seyahat arkadaşı tıraş makinesi

0

Sıklıkla seyahat ediyor ve yanınızda taşımak zorunda olduğunuz  tıraş makinesine karşı bir alternatif arıyorsanız, Remington Durablade ürününe bir göz atın.  

Gündelik yaşantımızda “bakım” oldukça önemli. Giyimden saça, sakala kadar dikkat etmemiz gereken birçok nokta var. Öncelikle kendimizi memnun edebilmek adına da “geçer not” alabilecek araçlara ihtiyacımız var. “Dünyanın ilk tıraş makinesi”ni üreten Remington da “Remington Durablade MB050” isimli ürünüyle bir nevi gündelik bakım arkadaşımız olmak istiyor.

Öyle ki Remington Durablade MB050 tıraş makinesi, 305 gram ağırlığı ve avuçta rahat kullanıma uygun ince tasarımıyla fazlasıyla dikkat çekiyor. Ama ondan da önemlisi minimal ürünlerden hoşlananlar için uygun bir fiyat ile piyasada olması.

Remington Durablade Şarj edilebilir Lityum pil ile geliyor

Tıraş bıçağı ve tıraş makinesi karışımı olan bu ürünün kutusuna baktığımızda, farklı sakal ve bıyık uzunluklarında kullanabilmeniz için 4 farklı takılıp çıkarılabilir başlık (1-2-4-6mm tarak) ile birlikte geldiğini söylemeliyiz. Bununla birlikte cihazı şarj etmenizi yarayan bir USB kablosu da geliyor. Bu esasında önemli bir özellik. Çünkü bu ürün dahili bir Lityum pile sahip ve bu pil bu kablo ile doluyor. Bu birçok kesime göre bir avantaj sayılsa da bir o kadar da bir dezavantaj.

Remington Durablade MB050 ile tıraş olurken biranda pili bitebiliyor. Değiştirilemeyen ve 60 dakika boyunca tıraş keyfi sunan bu pil 4 saat içinde dolabiliyor. Ama bundan da önemlisi USB kablosunun çok kısa olması ve beraberinde bir adaptörün gelmemesi. Remington, maaliyeti düşürmek için bu yola başvurması düşündürücü. Cihazı şarj etmek için ya bir bilgisayarın USB girişine ya da var olan telefonunuzun adaptörüne ihtiyaç duyuluyor.

Üründe beğendiğimiz bir özellik ise başarılı bir ergonomi ve su geçirmez bir yapıya sahip olması ve kaymaya karşı korumalı tutuşu sayesinde de ıslak, kuru, jel ve köpük ile de kullanılabilmesi.

İster ıslak, ister kuru olarak kullanın, ama…

Remington Durablade MB050 tıraş makinesinin en önemli özelliği, çift yönlü bıçakları sayesinde ister düz, isterseniz de ters olarak kullanabileceğiniz paslanmaz çelik bıçakları. Her yöne tıraş olmanızı sağlayan bu bıçak paslanmıyor ve yıllarca kullanılabiliyor. Zaten yetkililer de bu bıçağı “Değişim gerektirmeyen bıçak” olarak tanımlıyor. Yani belli bir süre sonra bıçakları değiştirmiyorsunuz.

Bu ürün ile her  uzunluktaki sakalınızı kısaltabilir, kesebilir veya şekil verebilirsiniz. Beraberinde gelen dört farklı kesme tarağı sakalınızı eşit bir şekilde düzenlenmesine olanak sağlıyor. Yalnız bunu yaparken bol bol alıştırma yapmanız şart. Üreticinin anlattığı gibi kolay ve zahmetsiz bir şekilde sakalınıza şekil veremeyebilirsiniz.

Yine de ürünün köpüksüz olarak kuru ve ıslak ciltteki performansı tartışılabilir seviyede. Kirli sakal seviyorsanız bu ürün sizi mutlu edebilir.  Sinek kaydı görünümü elde etmek istiyorsanız bu cihazın kesinlikle yeterli olmadığını söylemek zorundayız. Tıraş köpüğüyle kullandığınızda ise sonuç biraz daha iyi oluyor.

Sonuç

Su geçirmez yapıda, özellikle minimal tasarımı ve tek tuşla çalıştırılıp kapatılabilmesiyle pratik bir tıraş çözümü. Hele de sıklıkla seyahat ediyor ve yanınızda bir tıraş makinesi taşıma ihtiyacı hissediyorsanız, Durablade MB050’ye şans verebilirsiniz. Yine de beklentinizi yüksek tutmamalısınız.

Remington Durablade hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın