Rekor ödüllü Fortnite turnuvaları geliyor!

0

100 milyon dolar ödüllü oyun turnuvaları duyurusu gerçekleştiren Epic Games, gerçekten epic bir adım atmış oldu.

Son dönemde iOS mobil platformundaki öne çıkan yapımlardan biri de kesinlikle Fortnite Battle Royale. Sıklıkla gündeme gelen ‘henüz Android sürümü yayınlanmamış durumdaki’ iOS oyunu, ülkemizde de yoğun ilgi görüyor. Bunda harikulade grafiklerinin yanı sıra sunduğu keyifli oyun deneyiminin rolu büyük. Diğer yandan gelirleri sürekli artan bir ‘geliştiriciye’ de sahip; Epic Games’ten söz ediyoruz. Başarılı oyun firması, kazancının oyun meraklılarıyla paylaştırmaya karar vermiş olacak ki inanılmaz seviyede yüksek ödüllü bir oyun turnuvalarına işaret etti. 

‘Epic’ bir adım…

Toplam 100 milyon dolar ödüllü oyun turnuvaları duyurusu gerçekleştiren Epic Games, gerçekten epic bir adım atmış oldu. Bir ödül havuzu kapsamında 2018 ve 2019 yılları için dağıtılacağı kaydedilen rakam, dudak uçuklatır cinste. Ayrıca oyuna dair uzmanlığı da tetikleyeceğine şüphe yok.

Günde 1 milyon dolara yakın gelir elde ettiği tahmin edilen oyunun yaklaşık 3 aylık gelirini oyun turnuvaları için ayıran Epic Games’in cömert bir strateji izlediğini belirtmek de mümkün.

Öte yandan Epic Games tarafından oyunun turnuva ödül havuzuna dair yapılan açıklamada, “Rekabetçi oynanışın gerisinde kalmış olabiliriz. Ancak bizim duruma yaklaşımımız biraz farklı olacak. Biz biraz daha kapsayıcı olmayı planlıyoruz. Ve oyuncuların oyunu hem oynarken hem de izlerken keyif almasına odaklanıyoruz.” İfadeleri dikkat çekti.

Fortnite turnuva takvimi ise henüz netlik kazanmış değil.

Cevap bırakın