Redmi posterleri yayınlandı, Note 8 özellikleri netleşti

0

Yaklaşık 4 gün sonra, yani tarihler 29 Ağustos gününü gösterdiğini düzenlenecek olan Redmi Note 8 tanıtım lansmanı öncesinde akıllı telefonun özellikleri resmen duyuruldu. Böylece, Redmi Note 8 özellikleri ile birlikte görüntüleri de yayınlandı.

Redmi Note 8 özellikleri duyuruldu

Redmi model ailesinin en yeni üyeleri ile ilgili dedikodulara her geçen gün bir yenisi ekleniyordu. En sonunda üretici firma resmi açıklamayı yaptı. Redmi Note 8 gücünü Snapdragon 665 işlemciden alacak. Böylece Helio G90 beklentileri de rafa kalkmış oldu.

Tıpkı Xiaomi Mi A3 modelinde olduğu gibi SD 665 işlemcisini kullanacak olan telefonun arkasında dörtlü kamera kurulumu yer alacak. Bu kurulumda 48 Megapiksellik kamera, ana kamera görevini üstleniyor. Yukarıdan aşağı doğru dizilmiş kamera kurulumuna arka ortada konumlanmış olan parmak izi okuyucusu da eşlik ediyor.

Redmi, Note 8 ve Note 8 Pro modellerini tanıtacak. Söylenenlere göre her iki modelin ekranında da damla çentik konumlanıyor. Ayrıca, Redmi Note 8’in 4.500 mAh batarya ile besleneceği de doğrulandı.

Sıvı soğutma mekanizmasını da doğrulayan Redmi, Note 8 Pro modelinde 25x zoom özelliği olacağı da konuşuluyor.

Son olarak düzenlenecek lansmanda yalnızca akıllı telefon modellerinin tanıtılmayacağını belirtelim. Etkinlik aynı zamanda RedmiBook 14 isimli laptop modelinin de lansmanına ev sahipliği yapacak.

Cevap bırakın