Redmi Note 9 Pro 5G için MIUI 12.5 müjdesi!

0

Xiaomi’nin orta seviye modeli Redmi Note 9 Pro 5G, merakla beklenen MIUI 12.5 güncellemesine kavuştu. İşte detaylar.

Xiaomi, kullanıcıların merakla beklediği MIUI 12.5 arayüzünü tüm hızıyla dağıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda orta segment telefonları için kolları sıvayan üretici, bugün popüler modeli Redmi Note 9 Pro 5G için bu güncellemeyi yayınladı.

Çin’de ikinci etaba geçen şirket, daha önce amiral gemisi modelleri başta olmak üzere pek çok modele MIUI 12.5 güncellemesini sunmuştu. Hatta güncellemeyi alan son şanslı modellerde Redmi Note 10 serisi oldu. Neyse ki bugün Redmi Note 9 Pro 5G kullanıcıları da istediğini aldı.

Redmi Note 9 Pro, MIUI 12.5 güncellemesine kavuştu

Redmi Note 9 Pro kullanıcılarına sunulan güncelleme, V12.5.2.0.RJSCNXM yapı numarasıyla birlikte Çin’deki kullanıcılara geliyor. Ancak önümüzdeki günlerde Global sürüme sahip kullanıcılarda yeni arayüzü deneyimleme fırsatını bulacaklardır.

MIUI 12.5

Orta segmentin popüler telefonlarından Redmi Note 9 Pro 5G, 2020’nin Kasım ayında piyasaya sürüldü ve Android 10 tabanlı MIUI 12 ile kutudan çıktı. Daha sonra Xiaomi, 2021’in Mart ayında cihaza Android 11 güncellemesini yayınladı. İki ay aranın ardından ise telefon şimdi de MIUI 12.5 güncellemesini almaya başladı.

Güncelleme şu anda Çin’deki kullanıcılara ”Kararlı Beta” adı altında sunuluyor. Yani buradaki kullanıcılar birkaç gün içinde güncellemeyi tamamen alacak. Daha sonra ise şirket, yeni arayüzünü Global pazarlar içinde kullanıma sunacaktır. Tabii Global sürümler Çin’dekilere göre biraz daha geç yayınlandığı için, bu süreç ortalama bir ya da iki ay olacaktır diye tahmin ediyoruz.

 

Cevap bırakın