Redmi Note 8 Pro için yeni renk seçeneği

0

Ülkemizde satışa sunulan Redmi Note 8 Pro, Xiaomi markasının güvencesi ile kullanıcıları memnun etmeye devam ediyor. Bu yılın ağustos ayında tanıtılan cihaz, Android 10 güncellemesi eşliğinde Geekbench 4.4.0 sürümü ile gerçekleştirilen performans testinde sınanmıştı.

Redmi Note 8 Pro renk seçenekleri

Redmi Note 8 Pro renk seçenekleri ile göz kamaştırıyor

Tek çekirdek testinden 2562 puan alan model, çoklu çekirdek testinden ise 7739 puan ile testten ayrıldı. Test sırasında 6 GB RAM desteğini arkasına alan Redmi Note 8 Pro’nun yeni modeli, ana vatanı Çin’de piyasaya sürülecek. Bu modelde 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı bulunuyor.

İnci beyazı, orman yeşili ve mineral grisi olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip olan Redmi Note 8 Pro, dördüncü renk seçeneğine kavuştu. Henüz tam adı belli olmayan renk, Xiaomi tarafından gizli tutuluyor. Zira Xiaomi, kullanıcılara rengin tam adını soruyor.

Avrupa’da satışa sunulacak olan bu model, Hindistan’da farklı bir renk adı ile satışa sunulabilir. Tam ismi 9 harften oluşan mavi renk seçeneğinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Ayrıca Redmi Note 8 Pro’nun MIUI 11 güncellemesi almaya başladığını da belirtmiş olalım.

Son olarak ürünün temel ve en önemli özelliklerini kısaca hatırlatmak gerekirse kendisi gücünü MediaTek Helio G90T işlemcisinden alıyor. Bu işlemcinin bünyesinde 8 adet çekirdek bulunuyor. Bu çekirdeklerden altı tanesi 2.0 GHz hızında çalışan Cortex-A55 biriminden besleniyor.

Redmi Note 8 Pro renk seçenekleri

Geriye kalan 2 çekirdek ise gayet popüler olan Cortex A-76 biriminden besleniyor. Bu birimler, 2.05 GHz hızı ile hizmet veriyor. Buna ek olarak ekran koruma hususunda Corning Glass 5 ile donatılan cihaz, 3.5 milimetrelik kulaklık girişi desteği sağlıyor. 4.500 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan üründe 18 W hızlı şarj mevcut.

Kutusundan Android Pie ile çıkan Redmi Note 8 Pro, USB Type-C bağlantısını kullanıyor. Ekran boyutu 6.53 inç olan akıllı telefon, 4.5G altyapısını kullanıyor ve 6 GB RAM ile kullanıcılara hizmet veriyor. Ayrıca kendisinin ekranında çentik bulunuyor. Cihazın ana kamerası 64 Megapiksel (f/1.89) ve var olan toplam kamera sayısı 4.

 

Cevap bırakın