Redmi Note 8 Pro kullanıcılarına büyük sürpriz

0

Ülkemizde satışa sunulan Xiaomi Redmi Note 8 Pro, herkesi şaşırttı. Kararlı MIUI 11 güncellemesinin yayımlandığı şu günlerde beklenmeyen bir atılım yapan Xiaomi yetkilileri, MIUI 11’in yol haritasına göre davranmadı. Bu bağlamda aralık ayında gelmesi beklenen ilgili güncelleme hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 Pro MIUI 11 güncellemesi ile tazeleniyor

İlgili yol haritasına göre kararlı MIUI 11 güncellemesini aralık ayında alması gereken Redmi Note 8 Pro, şimdiden Hindistan’da ve bazı diğer ülkelerde bu güncellemeyi almaya başladı. Xiaomi forumlarında dile getirilen bu mesele, henüz bu güncellemeyi almayan diğer kullanıcıları da heyecanlandırdı.

Redmi Note 8 Pro MIUI 11

Xiaomi cephesinden güncellemeye dair bir açıklama gelmedi. Yeni yazılımın bütün Redmi Note 8 Pro kullanıcılarına gelmesi 1 haftayı bulabilir. 587 MB gibi ufak bir alanı kaplayan bu güncelleme, kullanıcılara neler getiriyor?

Redmi Note 8 Pro MIUI 11 güncellemesi

— Tam ekranlı cihazlar için optimize edilmiş kapsamlı tasarım: Göze hitap etmeyen görsel dağınıklık ortadan kaldırıldı. Dokunma kontrolü ile renk kullanımı için iyileştirmeler yapıldı.
— Doğa sesleri: Yeni ve rahatsız etmeyen doğa sesleri eklendi. Bu sesler alarmda kullanılabilir. Ayrıca bildirimlerin sesleri de tıpkı doğa sesleri gibi yumuşak tonlarda olacak şekilde ayarlandı.
— Mi Share: Bir telefondan diğer bir telefona dosya aktarmak için kullanılan Mi Share artık çok hızlı.
— Belgeler: Belgeleri açmadan önce ön izleme seçeneğini kullanabileceksiniz.
— Yazdırma / Baskı: Ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan cihazınızda bulunan fotoğrafları baskıya hazırlayabilir ve belgelerinizi anında yazdırabilirsiniz.
— Diğer özellikler: “Notes” isimli uygulama sayesinde işlerinizi yönetebilirsiniz. Buna ek olarak, yerine getirmeniz gereken görevler için bildirimlerden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında size gelen mesajlara kullandığınız uygulamadan çıkmadan anında cevap verebilirsiniz ve eğer mobil oyunları seviyorsanız Game Turbo sistemi sayesinde telefonunuzu bir oyun konsoluna dönüştürebilirsiniz.
— Sistem: Android Güvenlik Paketi (Ekim 2019)

Redmi Note 8 Pro MIUI

Redmi Note 8 Pro özellikleri

Gücünü 12 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Mediatek Helio G90T işlemcisinden alan Redmi Note 8 Pro, uygun fiyatlı telefonlar listesinde yer alıyor. 8 çekirdekli olan bu işlemcide 2 adet Cortex A76 (2.05 GHz) ve 6 Adet Cortex A55 (2.0 GHz) bulunuyor. Belli başlı diğer özellikler de şu şekilde:

Ekran: 6.53 inç ve IPS LCD özelliği (FHD+)
Çözünürlük: 2340 x 1080
RAM: 6 GB
Depolama: 64 GB ve 128 GB (256 GB’a kadar yükseltilebiliyor)
Ön kamera: 20 Megapiksel
Arka kamera: 4 adet kamera bulunuyor | 64 Megapiksel geniş açı kamera, 8 Megapiksel ultra geniş açı kamera, ve iki adet 2 Megapiksel kamera
Batarya: 4500 mAh
Ön ve arka koruma: Corning Gorilla Glass 5
Şarj ve bağlantı: 18W Quick Charge 3.0 (hızlı şarj) ve USB Type-C

Redmi Note 8 Pro MIUI 11 güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın