Redmi Note 10 serisi ekran yenileme hızıyla iddialı olacak

0

Redmi’nin yeni Note serisi hakkında özellikler netleşiyor. Şirket tanıtım tarihine iki gün kala Redmi Note 10 serisinin ekran özelliklerini de açıkladı.

Xiaomi çatısı altında faaliyet gösteren Redmi, 26 Mayıs tarihinde yeni akıllı telefonları Redmi Note 10 serisini piyasaya sürecek. Cihazların daha önce pek çok özelliğini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise lansmana iki gün kala Redmi, yeni telefonlarının ekran özelliklerini açıkladı.

İddialı özellikleriyle rakiplerine göz dağı verecek olan Redmi Note 10 ailesi, ekran özellikleriyle de deneyimi üst seviyeye çıkaracak.

Redmi Note 10 serisi 120Hz ekranla gelecek

Şirket geçtiğimiz haftalarda bu telefonların tasarımını birkaç resimle gösterdi. Bugün ise cihazların ekran özelliklerini yine yaptığı bir paylaşım ile doğruladı. Buna göre Redmi’nin yeni Note serisi telefonları, 120Hz yenileme hızını destekleyen LCD ekran ile donatılacak.

Ekranın çözünürlüğü ve en yüksek parlaklığın kaç nit olduğu ne yazık ki tam olarak açıklanmadı. Ancak şirketin söylediklerine göre bu telefonlar, düşük ışık koşullarında daha rahat okuma deneyimi vaat eden 1 nit parlaklığı destekleyecek.

Öte yandan Note 10 serisinin120Hz ekranı, uyarlanabilir yenileme hızını da destekleyecek. Bu, uygulamaya ve içeriğe bağlı olarak ekranın yenileme hızını otomatikman ayarlamaya olanak tanıyor.  Örneğin oyun oynarken ekran yenileme hızı 50-120 FPS arasında değişkenlik gösterirken, video izlerken ise 24-60 FPS arasında değişkenlik gösterecek.

Ekran özelliklerinin yanı sıra Redmi, yeni akıllı telefonlarının birkaç diğer özelliklerini de açıkladı. Bu bağlamda yeni Note 10 serisi; VC sıvı soğutma teknolojisi, NFC 3.0 ve Bluetooth 5.2 desteğiyle gelecek. Ayrıca cihazın X ekseni doğrusal bir motoru olacak.

Cevap bırakın