Redmi Note 10 Pro ile ilgili yeni iddialar

0

Geçtiğimiz yıl TENAA listelerinde Redmi Note 10 serisine ait olduğu düşünülen bir akıllı telefon görülmüştü.  Bundan aylar sonra bu sefer FCC listelemelerinde markası Redmi olarak kaydedilen bir cihaz ortaya çıktı.

Bilindiği üzere Redmi, Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin daha uygun fiyatlı modeller üreten alt markası olarak piyasada epey bilenen ve tercih edilen bir firma. Redmi, Kasım ayında TENAA üzerinde ortaya çıkan ve Redmi Note 10 serisine ait olduğu düşünülen modeliyle epey konuşulmuştu.

Yeni bilgiler bu sefer Federal İletişim Kurulu (FCC – Federal Communications Commission) üzerinde görüldü. FCC listelemesinde M2101K6G model numarasına sahip Redmi marka telefonun, yeni Redmi Note 10 Pro olduğu düşünülüyor.

Öne çıkan özellikleri…

Listede yeni cihazın 4G desteğinin olacağı; GSM, LTE ve WCDMA ağlarını desteklediği listede görülüyor. NFC, Bluetooth BR/EDR/LE ve çift-bant Wi-Fi gibi özellikler de listede belirtilmiş durumda.

Cihazla ilgili göze çarpan bir diğer özellik ise, MIUI 12 arayüzüyle gelecek olması. Xiaomi’nin en son nesil MIUI 12 arayüzünün Android 11 tabanlı olduğu düşünüldüğünde, yeni Redmi cihazın da Android 11 kullanacağı kesinleşmiş oluyor.

Bu özelliklere ek olarak önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen Snapdragon 732G yonga setine ve 64 MP dörtlü bir kamera kurulumuna sahip olacağı tahmin ediliyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın