Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelRedmi K70 Ultra performansıyla şaşırttı!

  Redmi K70 Ultra performansıyla şaşırttı!

  Redmi çok yakında yüksek özelliklere sahip yeni modeli K70 Ultra’yı piyasaya sürecek. Şimdilik lansman için hazırlıkları tamamlayan şirket, K70 Ultra’yı bugün Geekbench testine tabi tuttu. Gelin ilk olarak Redmi K70 Ultra’nın performans raporlarına göz atalım. Ardından cihazın diğer özelliklerini anlatalım.

  Küresel pazara Xiaomi 14T Pro ismi ile çıkacak olan K70 Ultra, bu ay gerçekleşecek lansmanın ardından Çin’de satışa sunulacak. Bundan yaklaşık bir ay sonra küresel versiyonu da gözler önüne sürecek olan Xiaomi, şimdilik K70 Ultra’ya öncelik veriyor. Bugün Geekbench’te kendisini gösteren K70 Ultra, tek çekirdek testini 2218 puan ile geçti. Çoklu çekirdek testinden ise 7457 puan almayı başardı.

  redmi-k70-ultra-performans-testinde-2

  Testlere MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 9300 Plus işlemcisi ile katılan Redmi K70 Ultra, Geekbench verilerine göre 16GB RAM belleğe sahip. Android 14 işletim sistemi ile çalışan cihaz, sızıntılara göre 24GB RAM’li bir versiyona da sahip olacak. Yine sızıntılara göre 1TB’a kadar birçok depolama alanı seçeneği sunacak olan cihaz, elektriksel anlamda gücünü 120W hızlı şarj destekli 5500 mAh’lik pilinden alacak.

  Ön tarafta henüz boyutu bilinmeyen 8T OLED paneli taşıyan K70 Ultra, bu ekranda 144Hz yenileme hızı ve 1,5K çözünürlük sunacak. Yine önde 20 Megapiksellik bir selfie kamerası taşıyacak olan K70 Ultra, arka tarafta ana kamera olarak 50 Megapiksellik bir lense sahip olacak. Bunun yanında 8 Megapiksellik ultra geniş açılı kamera bulunurken, üçüncü kamera olarak 2 Megapiksellik bir lens tercih edilmiş.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN