Redmi K40G ve Redmi K50 hakkında yeni detaylar!

0

Xiaomi’nin alt markası olarak faaliyet sürdüren Redmi, önümüzdeki aylarda yeni amiral gemisi modelleri ile karşımıza çıkacak. Şirketin ”K” serisi altında üretilen bu telefonlar, Mi serisi amiral gemilerine kıyasla oldukça düşük maliyete sahip. Dolayısıyla hem fiyatı, hem de sunduğu özellikler ile her kullanıcıya hitap ediyor denebilir.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylardan bu yana Redmi K50’nin üzerine çalışıldığına dair haberler ortada dolaşıyordu. Henüz bu cihaz hakkında hazırlıklar sürerken, diğer yandan da Redmi K40G modelinin varlığına dair ilk bilgiler gelmeye başladı.

Redmi K40G ve Redmi K50’nin özellikleri netleşiyor

Redmi, bu yılın başlarında K40 serisini piyasaya sürdü. Ancak daha sonradan Redmi’nin üst düzey amiral gemisi K40 Ultra’yı da piyasaya süreceği iddia edildi. Şimdi ise bu sızıntılara ek olarak Redmi K40G’nin de varlığı yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Halihazırda Redmi K50’nin hazırlıkları devam ederken, bunun yanında K40G’nin de ilk bilgileri ortaya çıktı.

Redmi-K50

Digital Chat Station adlı kaynağa göre Redmi K40G, özellikleri bakımından serinin temel modeliyle benzerlik gösterecek. Ancak şirket bu telefonda, tercihini Snapdragon 870 yonga setinden yana yapmayacak. Bunun yerine daha güçlü bir platforma yer verileceği söyleniyor. Tabii bu sızıntılar henüz çok yeni ve hangi işlemcinin olacağı hakkında kesin bilgi bulunmuyor.

Redmi K50 ise, sızıntı bakımından epey gündeme geliyor. Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan bu telefon, Samsung’un E-5 AMOLED ekranı ile donatılacak. İşlemci tarafında ise cihaz yine iddialı olacak. Öne çıkan bilgilere göre Redmi bu telefonda, Qualcomm’un Snapdragon 895 yonga setine yer verecek. Ek olarak cihaz 67W hızlı şarjı da destekleyecek.

Uygun fiyatlı olması beklenen K50, depolama tarafında da yine yüksek kapasiteler ile gelecek. 6/8 GB RAM ‘e sahip olması beklenen bu telefon, aynı zamanda 512 GB’A kadar da dahili hafıza seçeneğine sahip olacak. Tanıtım tarihine gelirsek de bu telefon, yüksek bir ihtimalle önümüzdeki yılın Şubat ayında resmi olarak piyasaya sürülecek.

 

Cevap bırakın