Redmi K40 ve K40 Pro için tanıtım tarihi belli oldu

0

Akıllı telefon üreticileri yeni telefonları için oldukça hızlı davranıyor. 2021 yılının ilk ayında bile onlarca yeni akıllı telefon piyasaya giriş yaptı. Redmi K40 ve K40 Pro için tanıtım tarihine yönelik bazı paylaşımlar yapıldı. Twitter üzerinden ortaya çıktığı kadarıyla telefon serisi 17 Şubat 2021 tarihinde resmi olarak tanıtılacak.

Redmi K40 ve K40 Pro özellikleri

Twitter üzerinde akıllı telefonların bazı özellikleri tanıtım tarihlerine yönelik paylaşımları sıklıkla okuyoruz. Yabkishekhd adıyla Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar biliniyor. Yeni telefon serisi için bazı özelliklerle beraber tanıtım tarihini de paylaşan Yabkishekhd,  şaşılmayacağı gibi pro takısına sahip modelde Snapdragon 888 işlemcisinin kullanılacağını ve 2K ekran desteğinin sunulacağını söylüyor. Telefon serisinde yer alacak 2K ekran panelinin ise Samsung imzalı olacağı aktarılıyor.

Redmi K40 ve K40 Pro

Telefonun 4G olarak çıkacağı bilinse de 5G versiyonun olup olmayacağı şu an için bilinmiyor. Telefonun sızdırılan arka kamera kurulumunda ise karşımıza dörtlü bir kamera dizilimi çıkıyor. Flaş yanında da bir sensör görülüyor. Telefon serisinin genel anlamda özellikleri hakkında yukarıdaki bilgilere ek olarak Digital Chat Station tarafından ortaya çıkartılan bilgilerde telefonun ön kamerasının ekran deliği şeklinde karşımıza çıkacağını söylüyor.

Cevap bırakın