Redmi K40 için tasarımı gösteren görsel geldi

0

Akıllı telefonların tanıtılmadan önce sızdırılması artık bizleri hiç mi hiç şaşırtmıyor. Yakın bir zamanda karşımıza çıkması beklenen Redmi K40 modeli için kamera detaylarının ve ön tasarımının belli olduğu görseller paylaşıldı.

Telefonun tasarımı noktasında Xiaomi’nin Mi 11 modeline benzediği gözlerden kaçmıyor. Özellikle arka tarafta yer alan kamera kurulumu çağrışımı artırıyor. Ön tarafta ise bir ekran deliği kullanıcıları karşılaşacak. Telefonun ince ve uzun bir gövdesi bulunuyor olsa da telefonun görselinde kılıf bulunduğu için kesin bir şey söylemek pek de mümkün değil. Bu noktada elimizdeki diğer bilgilere bir bakalım.

Redmi K40 tasarımı doğrulandı

K40 modelinde LCD bir ekranın tercih edildiğine vurgu yapılıyor. Telefonun Snapdragon 888 işlemcisine sahip olacağı yakın zamanda düzenlenen bir etkinlikte ortaya çıkmıştı. Bu işlemciye sahip telefonlardan birisi olacağı belirtilen telefonun 3.5 mm kulaklık girişine ev sahipliği yapacak olmasının yanında USB-C standardına bağlı kaldığını görüyoruz. Telefonun batarya tarafında ise karşımıza 4.500 mAh çıkıyor.

Daha önce telefonun tasarımı gösteren render görüntüsü paylaşılmıştı. Bu noktada değerlendirildiğinde yeni ortaya çıkan görseller telefonun tasarımını doğrulamış oluyor. Redmi serisinin şu anda 8 farklı akıllı telefonu bulunuyor ve K serisi kullanıcılar tarafından oldukça dikkat çekiyor. Telefonun bu ay içinde tanıtılması bekleniyor.

Cevap bırakın