Redmi K30 fiyatı ile ilgili şaşırtan detay

0

Xiaomi’nin alt markası Redmi, kısa süre önce en önemli tanıtımlarından birini gerçekleştirdi. Bir süredir merakla beklenen Redmi K30 modeli sonunda tanıtıldı. Tanıtımın ardından Redmi K30 fiyatı ile ilgili şaşırtan bir detay ortaya çıktı.

Redmi K30 fiyatı ile dikkat çekiyor

Redmi, 5G desteğinin olmadığı pazarlarda da başarılı olmak ve bütçe sıkıntısı yaşayan kullanıcılara da çare bulmak için K30 modelinin 4G’li versiyonunu da satışa sundu. Ancak, 5G’li K30’un fiyatının da gayet uygun olması herkesi şaşırttı.

5G teknolojisi şimdilik pahalı bir teknoloji. Çoğunlukla 5G teknolojisine sahip akıllı telefonlar 1.000 doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip oluyor. Ancak, K30 için durum farklı. Redmi K30’un 5G destekli versiyonunun fiyatı 284 dolardan başlıyor. Durum böyle olunca, K30’un Xiaomi’ye maliyetinin ne kadar olduğu merak edilmeye başlandı.

Çinli bir analist, K30 5G modelinin tüm bileşenlerini araştırdı ve tüm masrafları göz önünde bulundurarak telefonun markaya olan maliyetini açıkladı. Buna göre, Redmi yeni modelinden yalnızca yüzde 8 ila yüzde 9 oranında bir kâr elde ediyor.

Analiste göre K30 5G‘nin tüm bileşenleri 1.730 yuan ediyor. Yani yaklaşık 250 dolar. Bu fiyatın 6 GB RAM ve 64 GB versiyonu için geçerli olduğunu belirtelim. Bu versiyon pazarda 1.999 yuanlık fiyat etiketine sahip. Bu da yaklaşık olarak 284 dolar ediyor.

Buna göre Xiaomi’nin bir telefondan elde ettiği kâr yalnızca 34 dolar.

Cevap bırakın