Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelRedmi Buds 5 Pro : Performans uygun fiyat ile buluştu

  Redmi Buds 5 Pro : Performans uygun fiyat ile buluştu

  Silikon başlıklı tasarım, dokunmatik mekanizmalar ve ANC gibi özellikler, üst seviye kulaklıklarda olan şeyler. Ve bu tip kulaklıkların fiyatları yüksek oluyor. Tabii daha uygun fiyatlıları da var ve Redmi Buds 5 Pro da onlardan bir tanesi.  

  Redmi Buds 5 Pro ister Android, isterseniz de iOS işletim sistemli mobil cihazlarınızla kullanabilirsiniz. İsterseniz akıllı TV ve dizüstü PC’lerinizle de saniyeler içinde eşleştirebilirsiniz. Tak çalıştır teriminin karşılığını verebilecek cihazlardan bir tanesi bu.

  Redmi Buds 5 Pro

  Kutuyu açtığımızda, tabii ki 2 farklı boyutta silikon kulaklık başlığı ve bir de Type-C kabloyu görüyoruz.

  Cihazı kullanmaya başlamadan önce kulak yapınıza göre en uygun başlığı tercih etmeniz önemli. Bu, hem kullanım konforu hem de daha iyi işitsel detaylar tarafında göz önünde bulundurulmalı.

  Redmi Buds 5 Pro

  Deneyimlerimiz esnasında, kulakta sıkı bir tutuş hissi sunulduğunu ve hareket halinde olduğumuzda dahi kulakta bir gevşeme/düşme hissi oluşturmadığını söyleyebiliriz. Zaten gayet de hafifler.

  Her bir kulaklığımız 5,1 gram ağırlıkta. Taşıma ve şarj kutusu da 32,6 gram ağırlıkta. Kulaklıkların IP54 su sıçramalarına ve toza karşı dayanıklı olduğunu da ekleyelim.

  Redmi Buds 5 Pro

  Dokunmatik saplar

  Çift dokunuş yaparak dinlediğiniz müziklerde oynatma ve duraklatma yapabilirsiniz. Üç kez dokunarak sıradaki şarkıya geçebilir ya da gelen aramayı reddedebilirsiniz.

  ANC, yani aktif gürültü engelleme özelliğini açmak için bir kaç saniye basılı tutmanız gerekiyor. Aynı yöntemi uygulayarak şeffaf moda geçebilir ve çevrenizde olup bitenlere de kulak kabartabilirsiniz.

  Redmi Buds 5 Pro

  ANC özelliğini özellikle dış mekânlarda ve gürültülü ortamlarda kullanmanızı öneriyoruz. Örneğin metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarında gerçekten işe yaradığını fark edeceksiniz. Dış sesler olabildiğince bastırılıyor ve kulaklıkla dinlediğiniz içeriklere odaklanabiliyorsunuz.

  Öte yandan, sessiz ortamlarda ANC özelliğini kullanmanıza gerek yok. Zaten ANC açıkken daha hızlı pil tüketimi oluyor. Bu sebeple de ihtiyacınız olmadığı durumlarda ANC’yi kapatarak pil tasarrufu elde edebilirsiniz.

  Redmi Buds 5 Pro

  Yüksek çözünürlüklü ses aktarım sertifikasına sahip

  LDAC kablosuz ses aktarım teknolojisini bünyesinde barındıran ürün, bu sayede kablosuz bağlantı kurduğu cihazdan olabildiğince az kalite kaybıyla işitsel detayları aktarabiliyor. Bunun anlamı, yüksek kalitede melodiler, vokaller ve ortam sesleri demek.

  Ürün, titanyum diyaframlı 11 mm bas sürücüsü ve 10 mm piezoelektrik seramik hoparlörden oluşan koaksiyel çift sürücü tasarımıyla geliyor. İster sanat müziği isterseniz de hard rock şarkılar dinleyin, kaliteli deneyimler yaşayabilirsiniz.

  Redmi Buds 5 Pro

  Bass’ların derinliği yeterli düzeyde, vokaller temiz ve enstrümanları da birbirine karıştırmadan duyabiliyorsunuz. Tabii telefon görüşmelerinde de genellikle sorunsuz deneyimler yaşadığımızı söylemeliyiz.

  Pil Performansı

  Her kulaklıkta 54mAh pil var. Taşıma ve şarj kutusunda da 480mAh kapasiteye yer veriliyor. Cihazı beraberinde gelen Type-C kabloyla şarj edebilirsiniz.

  Redmi Buds 5 Pro

  Kulaklıklar, tek şarj ile 10 saate varan deneyim sunabiliyor, tabii ANC kapalıyken. ANC’yi açtığınızda ise, tek şarj ile yaklaşık 6 saatlik deneyim mümkün.

  Taşıma ve şarj kutusundaki pil kapasitesiyle birlikte toplamda 35 saati aşkın deneyime erişim sağlayabilirsiniz.

  Redmi ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN