Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımRedmi 12 : Made in Türkiye

  Redmi 12 : Made in Türkiye

  Ülkemizde üretilen ve MediaTek Helio G88 çipseti, 8GB bellek ve 128GB dahili depolamaya sahip olan Redmi 12, tam bir fiyat/performans canavarı.  

  Redmi 12, ekonomik fiyatlı yeni Android telefonlardan bir tanesi. Ülkemiz üretilen bu ürün, kullanışlı bir ekrana ve yeterli pil performansına sahip. Tabii dahası da var. Ürünün kutusunu açtığımızda, beraberinde koruyucu şeffaf kılıfın da geldiğini görüyoruz. IP53 su sıçramalarına karşı dayanıklı yapıda olan cihaz, koruyucu kılıf sayesinde de darbelere ve kirlenmeye karşı daha dayanıklı bir seviyeye erişiyor.

  Redmi 12

  Gece siyahı, gök mavisi ve kutup gümüşü

  Redmi 12 kullanıcıya üç farklı renk seçeneği sunuyor. Ekranı ise kavisli olmayan yani düz bir ekran. Buna karşın yanlarda metal çerçeve tasarımı dikkatleri üzerine çekiyor.

  Arka tarafa geldiğimizde ise, yüzeyin cam kaplı olduğunu ve üçlü kamera sisteminin yer aldığını görüyoruz. Dikkat çekici diğer bir detay ise, 3.5mm kulaklık girişine yer verilmesi.

  Redmi 12

  Bu sayede kablolu kulaklığınız ile dahili FM radyoyu kullanabilirsiniz. “Kutuda kulaklık var mı?” derseniz, hayır, kulaklığa yer verilmemiş.

  8.17mm kalınlıktaki telefon, 198,5 gram ağırlıkta. Cihaz, iki elle kullanıma uygun yapıda. Zira arka yüzey cam olduğu için kaygan. Eğer büyük elleriniz yok ise, ufak bir dikkatsizlikle avucunuzdan kayması büyük ihtimal. Bu sebeple hem koruyucu kılıfı kullanmanızı hem de iki elle kontrol sağlamanızı öneriyoruz.

  Redmi 12

  6.79 inç ekran

  Telefon, 6.79 inç değerde büyük bir ekrana sahip. Bu da özellikle bir şeyler okumaktan ve izlemekten hoşlananların sevineceği bir detay.

  FHD+ çözünürlük sunan ekran, 90Hz tazeleme değeri sayesinde akıcı detaylar sunabiliyor. Öte yandan okuma modu sayesinde de uzun süreler gözleriniz yorulmadan yol alabilmeniz mümkün kılınıyor. Ekranın dokunuşlara verdiği cevapların da genellikle sorunsuz olduğunu söyleyebiliriz.

  Redmi 12

  MediaTek Helio G88

  Helio G88 çipsetinde, 2GHz çalışma değerine erişebilen işlemci çekirdekleri var. Buna 8GB RAM ve 128GB dahili depolama eşlik ediyor. Cihaz, 8GB RAM’e ek olarak 4GB sanal RAM desteğini de sunuyor.

  Bu, uygulamaların daha hızlı ve stabil çalışması için önemli bir detay. Öte yandan, isterseniz microSD kart ile dahili hafızaya ek depolama da sağlayabilir, video ve fotoğraf dosyalarınızı arşivleyebilirsiniz.

  Android 13 işletim sistemi ve akıcı bir arayüze sahip olan telefon, oyun çalıştırma tarafında da genellikle tatmin edici sonuçlar verebiliyor. Call of Duty gibi popüler bir online oyunu, düşük grafik ayarları ve akıcı detaylarla oynayabilirsiniz. Deneyimlerimiz esnasında aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadığımızı belirtelim.

  Redmi 12

  Peki, Redmi 12 ürününün pil performansı nasıl?

  Telefon, 5000mAh pile ve 18w hızlı şarj desteğine sahip. Type-C bağlantı noktası destekli adaptörle ürünü şarj edebilirsiniz. Cihaz, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor.

  Tabii ihtiyaç duyduğunuzda ultra güç tasarruf modunu açabilir, önemli uygulamaları önceliklendirerek de bir süre daha kullanıma devam edebilirsiniz.

  Redmi ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN