Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunRed Dead Redemption ile hem eğlenin, hem öğrenin

  Red Dead Redemption ile hem eğlenin, hem öğrenin

  ‘People and Nature’ dergisinin yer verdiği bir makale, Red Dead Online veya Red Dead Redemption 2 oynayanların hayvanları daha iyi şekilde tanıdığını ortaya koydu.

  Oyunların sayısı her geçen gün artıyor. Bunların bir kısmını da, av konseptli oyunlar oluşturuyor. Yapılan bir çalışmaya göre, avcılık oyunlarıyla meşgul olan kişiler, gerçek hayatta hayvanları daha iyi tanıyabiliyorlar.

  Red Dead Redemption 2 de bu oyunlardan biri. 2018 yılında piyasaya sürülen oyun, o dönemin en detaylı yapımları arasındaydı.

  ‘People and Nature’ dergisinin yer verdiği bir makalede Red Dead Online veya Red Dead Redemption 2 oynayanların hayvanları daha iyi şekilde tanıdığını ortaya koydu.

  Çalışmaya 500’ün üzerinde kişi katıldı. Bu gönüllü oyunculardan belli hayvanları tanımlamaları istendi. Karizmatik megafauna’ olarak nitelenirilen ayılar, kurtlar vb. bu teste dâhil edilmedi.

  Çelik kafalı alabalık ve küçük ak balıkçıl gibi canlılar tercih edildi. Nitekim bunlar, zaten oyunda da var olan hayvanlar.

  Red Dead Online’da ‘Naturalist’ bir rol üstlenmiş veya Red Dead Redemption 2’nin ana hikâyesini tamamlamış olanlar, hayvanları diğerlerinden daha iyi tanımladılar. Diğerleri onlara göre daha az başarı gösterdi. (https://flossdental.com)

  ‘Hem eğlendiren, hem öğreten’ oyunlar pek yaygın değil. Çalışmanın arkasındaki düşünce de buna dayanıyor. Herkes bu tarz oyunlara ilgi duymuyor. Zira oyuncular eğitilmek değil keşfedilmek istiyor.

  Araştırma, Red Dead Redemption 2 oyununun çocuklar için uygun olmadığını kanıtladı. Araştırmacılar ‘oyundaki canlılar gerçek hayattakilerden daha zorlu çıktı.’ Diyerek, oyunda gerçekçiliğin zirve yaptığını ifade etti.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN