Red Dead Redemption 2’yi indirmek 15 saatten fazla sürüyor

0

Red Dead Redemption 2 kısa süre önce oyun severlerle buluştu, ancak önemli bir sorunu da beraberinde getirdi; büyük dosya boyutunun birtakım sorunlara neden olduğu da görüldü.
İşte detaylar…

26 Ekim’de kullanıcılara sunulan Red Dead Redemption 2 oyunu 15 saatten fazla bir indirme zamanıyla geldi. PlayStation ve Xbox One konsolları için yayınlanan oyun, oldukça geniş bir depolama alanı gerektiriyor.

Red Dead Redemption 2 oyun severlerle buluştu, ancak büyük boyutu ile birtakım küçük sorunlara neden olacak gibi. Kullanıcıların konsollarında daha fazla yer açmasına neden olacak oyun, yaklaşık olarak 15 saatten fazla indirme süresine sahip.

Oyunun Xbox One oyun konsollarında kendisine yer edinmesi için gereken depolama alanı 107 GB’ye kadar çıkıyor. Bunun yanında PlayStation sürümleri için de yayınlanan oyunda durum biraz daha farklı. PlayStation kullanıcıları 99 GB’lik bir alan yeterli oluyor.

En nihayetinde ise Red Dead Redemption 2’nin dijital versiyonunda işler çok daha değişik. Dijital versiyonunu tercih edenler için oyunun boyutu 140 GB seviyelerine kadar çıkıyor. Ortalama 40 GB daha yüksek olan dijital versiyonun indirilmesi için gerekli olan süre ise 15 saatten daha uzun olabiliyor.

Bu sürenin Türkiye kullanıcıları için bir miktar daha yüksek olacağını söylemekte fayda var. Çünkü ülkemizde genişbant için belirtilen bağlantı hızı ortalama 14.51 Mbps olarak açıklanmıştı. Yapılan istatistikler sonucu açıklanan bu hız, oyunu indirmenin 15 saati geçeceğini gösteriyor.

Cevap bırakın