Bilgisayarlar için Red Dead Redemption 2 sinyali!

0

PlayStation ve Xbox kullanıcıları tarafından çok beğenilen oyunlardan birisi olan Red Dead Redemption 2, oldukça kaliteli grafik ve dinamiklere sahip. Yaşattığı atmosfer ile oyuncuları içine çeken Red Dead Redemption, ilerleyen zamanlarda bilgisayar için de sunulabilir.

Bilgisayarlar için Red Dead Redemption 2 sinyali!

Rockstar Games’in bünyesinde bağlı bulunduğu Take-Two Interactive Software, RDR 2 ve GTA gibi oyunların da yapımcısı ve dağıtıcısı konumunda bulunuyor. Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick yaptığı açıklamada, RDR 2’nin bilgisayarlara uyarlanmasının hiç zor olmadığını ve oldukça kolay bir şekilde uyarlanabileceğini belirtti.

Yapılan açıklama haliyle oyunun hayranları açısından da bir umut doğurmayı başardı. Rockstar Games ve Take-Two Interactive tarafında oyunun bilgisayar sürümü hakkında hiçbir doğrulama ve onaylama olmasa da, bu açıklamalar sonucu şirketin olumlu bir bakış açısının bulunduğunu söyleyebiliriz.

Red Dead Redemption 2 konusu

Rockstar Games’in en yeni oyunu olarak göze çarpan RDR 2, vahşi batı konseptini GTA 5‘ten alışkın olduğumuz açık dünya konseptiyle birleştiriyor.

İlk oyunun da öncesinde geçen RDR 2, bu kez bizleri Arthur Morgan ve Dutch’ın çetesinin en iyi dönemlerine götürüyor. İlk oyunun ana karakteri olan John Marston bu oyunda yan karakter olarak yer alıyor ve hikayenin bazı yerlerinde yine karşımıza çıkıyor. Ama anlatılan olaylar ve yaşananlar geçmişe ait olduğu için, daha çok bu ünlü çetenin yaşadıklarına odaklanıyoruz.

 

 

Cevap bırakın