Red Dead Redemption 2 neden çok iyi bir oyun?

0

Red Dead Redemption 2 neden bu kadar sevildi? Sizler için hazırladığımız videoyla beraber Red Dead’in neden bu kadar iyi bir oyun olduğunu masaya yatırıyoruz.

Red Dead Redemption 2 hakkında her şey

Uzun süredir merakla beklenen ve Rockstar Games’in en yeni oyunu olarak göze çarpan Red Dead Redemption 2 PS4 ve Xbox One kullanıcıları için 26 Ekim Cuma günü satışa sunuldu. Vahşi batı konseptini, GTA 5‘ten alışkın olduğumuz açık dünya konseptiyle birleştiren yapım, müthiş bir ilgi toplamayı başardı.

İlk oyunun da öncesinde geçen RDR 2, bu kez bizleri Arthur Morgan ve Dutch’ın çetesinin en iyi dönemlerine götürüyor. İlk oyunun ana karakteri olan John Marston bu oyunda yan karakter olarak yer alıyor ve hikayenin bazı yerlerinde yine karşımıza çıkıyor. Ama anlatılan olaylar ve yaşananlar geçmişe ait olduğu için, daha çok bu ünlü çetenin yaşadıklarına odaklanıyoruz.

RDR 2 öncelikle detaycılığıyla dikkat çekiyor. GTA 5 ile detaycılık anlamında büyük işler başaran Rockstar ekibi, geçen 5 yılın ardından çıtayı inanılmaz yükseltmiş durumda. Arthur’un animasyonlarından tutun da envanter sistemine kadar her şey detaya boğulmuş durumda. Buradaki “boğulma” ifadesi sizi korkutmasın.

Cevap bırakın