Red Dead Redemption 2 İnceleme

Günün yorgunluğunu ve stresini at sırtında gezip yeni yerler keşfederek atmak isteyenler için

0

Rockstar Studios tarafından geliştirilen Red Dead Redemption 2, çok uzun süredir beklenen özel isimlerden. Şimdilik sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynayabildiğimiz Red Dead Redemption 2, devasa haritasıyle dikkat çekiyor.

Hikayemiz bizi 1899 yılının vahşi batı dönemine götürüyor. Batıda, Blackwater kasabasındaki soygun girişiminin ardından işleri eline yüzüne bulaştıran Arthur Morgan ve çetesi yollara düşüyor. Birçok kasabadan uzak durmaya ve özellikle de ormanlık alanlarda kamp yaparak hayatta kalmaya çalışan ekip, pek tabii ki peşlerinden gelenler yüzünden türlü zorluklarla uğraşıyor. Arthur olarak hem kamptaki insanlara yardım etmek, hem de denk geldiğimiz başka kasaba halkının da güvenini kazanmak zorundayız.

Oyunumuz, TPS bakış açısında oynanıyor ve RAGE teknolojisi ile geliştirildi. Bu da grafik namına her şeyin neredeyse mükemmel olduğunu gösteriyor. Ufak tefek grafik bug’ları dışında oynanış kısmında süper eğlenceli detaylarıyla öne çıkan oyun, dilersek FPS moduna da geçiyor. Ancak kontrol dinamikleri bakımından işler bu noktada bayağı karışabiliyor. İlk birkaç saatlik yavaş ilerleyen temponun ardından oyundaki aksiyon o kadar hızlı gelişiyor ki kendinizi ana hikayeden uzaklaşmış bir şekilde bulabilirsiniz.

At sırtında günlerce zaman geçirecek, tren soyacak, kimi zaman şerifin isteklerini yerine getirecek, ayı veya puma avlayacak, soğuk kış zamanları kamp ateşinin sönmemesi için odun kesecek, aç kalmamak için geyik yakalayacak, atımızın bize sadık kalabilmesi için ona bakım yapacak, kampımızı daha dayanıklı hale getirmek için savunma hattını güçlendirecek, kimi zaman çetemizden uzak kalmamız gereken görevler yapacak, kaçırılmış insanları kurtaracak, kumar oynayacak ve daha düzinelerce aksiyona gireceğiz. Bu noktada oyun, sıkılmanıza izin vermeyecek kadar görev silsilesi ile dolu.

Dilerseniz kendinizi hikayeye bırakabilirsiniz, haritanın güzelliklerini keşfedebilir, manzaranın tadını çıkartabilir, güneşin batışına doğru atınızla keyifli bir yolculuğa çıkabilir veya yan hikayelerin sunum kalitesinin tadını çıkartabilirsiniz. Oynanış süresi bakımından oldukça tatmin edici olan Red Dead Redemption 2, şimdilik sadece hikaye moduna sahip. Muhtemelen çoklu oyunculu modu da GTA V Online tadında olacaktır. Online için gelecek içerikler ve ufukta henüz PC sürümü gözükmese bile PC için çıkma ihtimali ile Red Dead Redemption 2 sizi uzun süre konsol başında tutacaktır.

Cevap bırakın