Red Dead Redemption 2, 2 haftada 17 milyondan fazla sattı!

0

Red Dead Redemption 2, 26 Ekim tarihinde satışa çıkmasının ardından kısa zamanda büyük bir başarı elde etti ve 17 milyondan fazla satış gerçekleştirdi.

Rockstar’ın yeni yıldızı Red Dead Redemption 2, vahşi batı temalı bir oyun. İlk Redemption oyunuyla kullanıcılarının ilgisini çeken ve daha sonra 2. versiyonu piyasaya süren şirket, satışa sunduğu oyunla sadece 2 haftada oldukça yüksek bir gelir elde etmiş durumda.

Red Dead Redemption 2 oyunu satışa çıktığı günden itibaren oldukça fazla satmayı başardı. Hatta bu başarı ilk oyunun bile ötesine geçti. Şirket ilk oyununu 2010 yılında piyasaya sürmüştü ve Red Dead Redemption 1 yaklaşık olarak toplamda 15 milyon kopya kadar satmıştı. Aradan tam 8 yıl geçti ve oyunun 2. versiyonunda daha şimdiden 17 milyon kopyalık bir satış rakamına ulaşıldı. Ayrıca oyundan elde edilen gelir piyasaya girdiği ilk hafta itibariyle 750 milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor.

En başarılı oyunlardan biri…

Rockstar Games’in şu ana kadar ki en başarılı oyunlarından biri olarak görülen Red Dead Redemption, PlayStation 4 ve Xbox One oyun konsollarında oynanabiliyor.

PS Store’da en fazla ön sipariş alması ve bu online mağazanın en fazla satan oyunu olarak kayıtlara geçmesi de yine Red Dead Redemption 2 oyununun elde ettiği başarılar arasında yer alıyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın