Realme’nin yeni modeli V15 5G ekranı ile iddialı

0

 

Ülkemizde çok geniş bir kullanıcı kitlesi olan Çinli Realme markası, kısa bir süre önce yeni akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Cihaz 6.4 inçlik yüksek çözünürlüklü AMOLED ekranı ile ön planda…

Yakın zamanda Çin’de tanıtılan yeni modelin, firmanın en yeni akıllı telefonu olarak piyasadaki yerini alması bekleniyor. V15 5G isimli cihaz, özellikle canlı renklere sahip tasarımıyla kullanıcıların dikkatini çekti.

Bu model, MediaTek’in Dimensity 800U işlemcisinden gücünü alıyor. 128 GB depolama alına sahip olan akıllı telefonun 6GB ve 8GB RAM kapasitesine sahip iki farklı opsiyonu mevcut.

Ekran özelliklerine bakıldığında yeni Realme V15 5G, 6.4 inç FHD+AMOLED ekranında sunduğu 60 Hz yenileme hızıyla epey iddialı görünüyor. 16 MP selfie kamerasına ek olarak 64 MP ana kameraya, onu destekleyen 2 MP makro ve 8 MP geniş açı kameraya sahip olduğu kaydediliyor.

50W hızlı şarj desteğine sahip 4.310 mAh bataryasıyla şarj konusunda kullanıcıları heyecanlandıran Realme V15 5G’nin ağırlığı ise 176 gram.

Yeni modelin 6 GB + 128 GB versiyonu Çin’de satışa sunuldu, 8 GB + 128 GB versiyonu da yine aynı ülkedeki teknoloji raflarında yer almaya başladı.

Realme’nin Türkiye pazarında da resmi olarak yer alan ve kullanıcılar tarafından çok tercih edilen bir marka olması, yeni V15 5G modelinin ülkemizde de satışa sunulma htimalini güçlendiriyor. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın