realme, yeni lokal üretim akıllı telefonu C21Y’yi piyasaya sürüyor

0

Akıllı telefon markası realme, dünyanın TÜV Rheinland Yüksek Güvenilirlik Sertifikasına sahip akıllı telefonu realme C21Y’yi piyasaya sürüyor.

Yüksek kalite ilkesiyle yola çıkan realme C21Y, daha gelişmiş özelliklerle birlikte geliyor. Süper Gece Çekimi moduna sahip Yapay Zekalı Üçlü Kamera, 6.5″ HD+ mini çentikli tam ekran, sekiz çekirdekli 12nm işlemci ve 5000mAh devasa pile sahip realme C21Y, genç kullanıcılara gelişmiş bir deneyim sunmak için tasarlandı. realme C21Y bekleyenleriyle yarından itibaren Türkiye pazarında satışa çıkıyor.

Octa-core 12nm işlemciyle güçlü oyun performansı

Unisoc T610 işlemcisiyle realme C21Y, bu segmentteki en iddialı oyunculardan biri olarak tanınlanıyor. Unisoc T610, 1.8GHz’e ulaşan bir octa-core 12nm işlemcidir. CPU, iki yüksek performanslı 1.8GHz A75 ve altı enerji tasarruflu 1.8GHz A55’ten oluşur. GPU, 614.4MHz’e ulaşabilen enerji tasarruflu Mali G52’dir. Performans anlamında Snapdragon 662’ye benzer sonuçlar vermektedir. Yine Antutu Skoru 198,521 olan realme C21Y iddialı sonuçlar ortaya koymaktadır.

realme C21Y’nin 13 MP birincil kamerası 4 kata kadar yakınlaştırma sunar ve PDAF otomatik odaklama özelliğini destekler. Fotoğraflar sadece gün ışığında net olmakla kalmayıp ışığın az olduğu ve karanlık ortamlarda da aydınlıktır ve rakiplerini parlaklık, detay ve renk açısından geride bırakmıştır. Chroma Boost özelliğine sahiptir ve piksel düzeyinde eşleştirme algoritmasıyla parlaklık ve renk iyileştirilir ve böylece daha iyi bir dinamik aralık, ekran kontrastı ve canlı renkler ortaya çıkar.

Selfie kamerası, trendleri belirleyen fotoğraflar için tasarlanan Yapay Zekalı güzellik modu, HDR modu, portre modu ve Filtre modunu destekler.

Cevap bırakın