Realme C21Y’in yeni detayları ortaya çıktı

0

Realme’den uygun fiyatlı bir telefon daha yolda. Geçtiğimiz hafta FCC sertifika sitesinde görülen cihaz, bu kez de NBTC ve TUV sertifika sitelerinde görüldü.

Dünyanın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Realme, uygun fiyatlı telefon kategorisine yakında yeni bir üye daha ekleyecek. Pazarda oldukça aktif davranış sergileyen şirket, bu kez de karşımıza Realme C21Y ile çıkacak. Geçtiğimiz haftalarda FCC sertifika sitesinde onaylanan cihaz, şimdi ise iki yeni sertifika daha aldı.

RMX3261 model numarasına sahip olan Realme C21Y; hem NBTC, hem de TUV Rheinland sertifikalarını alarak lansmana bir adım daha yaklaştı.

Realme C21Y tasarımı ortaya çıktı

Realme’nin yeni akıllı telefonu NBTC listesine göre LTE bağlantısını destekleyecek. Bu sertifika sitesi cihaz hakkında çok fazla bilgi vermese de, daha önce alınan FCC sertifikası sayesinde tasarım ve önemli olan diğer özelliklere göz atmak mümkün.

FCC sitesinin raporuna göre C21Y, ön tarafında su damlası çentiğe sahip olan bir ekranla gelecek. Cihazın arka tarafında ise başka modellerden de aşina olduğumuz kare şeklinde bir modüle yer verilecek. İçerisinde üç lense ev sahipliği yapan bu modülün, yanında ise bir adet LED flaş bulunacak.

Realme C21Y

 

Yukarıdaki resim cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağını tüm açıklığıyla gösteriyor. Ekran ve kameranın yanı sıra C21Y’nin arkasında parmak izi tarayıcı yer alırken, cihazın  sağ kenarda ise ses ve güç tuşları yer alacak.

Öte yandan Realme C21Y; 173.9 x 75.96 mm boyutlarında olacak. İnce bir yapıda gelecek olan bu telefon, içerisinde ise 4.880 mAh pile ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda cihaz Bluetooth 5.0, Realme UI 2.0, GPS ve Android 11 işletim sistemiyle kutudan çıkacak.

Cevap bırakın