realme’den 6.000 mAh’lik batarya!

0

Akıllı telefon pazarında adından her geçen gün daha fazla söz ettiren realme, bu kez 6.000 mAh’lik bataryası ile gündeme geldi. realme 6i’de kullanılan 5.000 mAh’lik bataryanın ardından realme, şimdi çıtayı daha da yükseltmek istiyor. Bunun için TUV sertifikası için başvuran şirketin başvurusunun detayları da ortaya çıktı.

realme 6.000 mAh’lik batarya ile gelecek

TUV sertifikası için başvuru yapan realme’nin başvurusundaki “BLP793 batarya paketi” olarak adlandırılan yeni pakette 1 adet 6000 mAh’lik batarya yer alıyor. Ortaya çıkan belgeye göre, 5.860 mAh olarak ölçülen bataryanın 6.000 mAh’lik güç sağlayabileceği belirtiliyor.

Şimdilik yeni bataryanın hangi modellerle geleceği açıklanmadı. Ancak iddialar, realme 6i modelinin 2. üretim aşamasında bu bataryanın kullanılabileceği yönünde. Ayrıca, realme C3 (Narzo 10A) modelininde de bu bataryanın kullanılabileceği söyleniyor. Hali hazırda 5.000 mAh’lik batarya kullanan her iki model için ihtimaller oldukça kuvvetli.

realme X3 modelinde de bu bataryaya yer verilebileceği söylense de bunun biraz daha düşük bir ihtimal olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü, telefonda 6x periskop kamerası kullanılıyor ve bu kamerayla yalnızca 4.200 mAh’lik bataryanın uygun olduğu söyleniyor.

Model tahminleri şimdilik yalnızca iddialardan ibaret. Tek gerçek olan realme’nin ilerleyen dönemde 6.000 mAh’lik bir bataryayla karşımıza çıkacağı.

Cevap bırakın