Realme 5 Pro : Şık tasarım, büyük ekran ve bol kamera seçeneği

0

Şık tasarıma sahip, büyük ekranlı ve bol kamera seçeneğinin yanında uygun fiyatlı bir Android telefon arıyorsanız, şimdiden söylemekte fayda var ki Realme 5 Pro ’ya bir göz atmakta fayda var.

184 gram ağırlıktaki Realme 5 Pro , 8.9mm kalınlıkta ve yanlardan yumuşatılmış tasarım hatları sayesinde tek elde kolay bir kullanım sunuyor. Telefonun kristal yeşil ve parlak mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip  ve kavislendirilmiş parlak tasarım, aynı zamanda su sıçramalarına karşı da dayanıklı.

Arka yüzeyi, “kristal” olarak nitelendirilen bir tasarım diline sahip. Keskin hatlarda ve gelen ışık düzeyine göre farklı tonlara bürünerek ortaya güzel görüntüler çıkarabiliyor. Tabii her parlak yüzeyli telefonda olduğu gibi bu üründe de kir ve parmak izi tutma durumu var, ama ürünün kutusundan şeffaf koruyucu kılıf da çıkıyor. Böylece hem tasarım dilinden ödün vermeyebilir hem de daha sağlam bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yine arka yüzeyde yer verilen dörtlü kamera sisteminin dışarı doğru çıkıntılı tasarlandığını görüyoruz, ki özellikle telefonu sert yüzeylere konumlandırırken dikkatli olmakta fayda var.
Pek çok akıllı telefonda standart halini alan yüz tanıma sistemi ve parmak izi okuyucu sensör gibi detaylar Realme 5 Pro’da da yer alıyor. Arka yüzeyde konumlandırılan parmak izi okuyucu sensöre ulaşmak kolay. Yüz tanıma sistemi de genel olarak performanslı çalışıyor.

FHD+ ekran

Realme 5 Pro’nun 6.3 inç değerde damla çentikli ekran, FHD+ çözünürlük sunuyor. %90.6 ekran çerçeve oranı sayesinde, tek elde tutmak ve kullanmak mümkün. Tabii bunda yanlardan yumuşatılmış tasarımın da payı büyük. Hem iç hem de dış mekanlarda iyi bir görüntüleme performansı olan ekranın parlaklık seviyesi de yeterli ve istenildiği takdirde Gece Kalkanı modunu aktifleştirerek mavi ışıkları engelleyebiliyorsunuz.

Realme 5 Pro Snapdragon 712 yonga seti ile donatıldı. 10nm mimarisi ile üretilen bu işlemci, 710’a kıyasla genel performans olarak yüzde 10’luk bir performans artışı sunuyor.

4GB bellek ve 128GB dahili depolama ile birlikte microSD desteği de sunan bu ürün, iyi bir performansa ulaşabiliyor.  Android 9 işletim sistemi ile çalışan bu ürün bu sayede akıcı ve oldukça  kullanışlı bir arayüz ile beraberinde geliyor.

Bununla birlikte  HyperBoost 2.0 teknolojisi sayesinde de pek çok oyunu rahatlıkla, akıcı bir şekilde oynayabiliyorsunuz.

Dörtlü kamera sistemi

Ürünün arka yüzeyinde yapay zekâ destekli dörtlü kamera sistemi bulunuyor, ki ana kamera olarak oldukça başarılı olan Sony’nin 48MP’lik IMX 589 sensörü kullanılmış.  F1.8 açıklık oranı bulunan kamera, özellikle iyi ışıklı ortamlarda net detayları kolaylıkla yakalayabiliyor.

8MP değerde kamera ise, geniş açılı fotoğraf ve videolar çekebilmeniz için ideal. Burada 119 derecelik ultra geniş açıdan söz ediyoruz.

Diğer iki kamera ise, 4cm mesafeden makro çekimler için hazırlanan 2MP’lik kamera ve bokeh efektli portre görseller için 2MP’lik derinlik sensörlü kamera.

Video tarafına baktığımızda ise arka kamera ile 60FPS değerde 1080p ve 30FPS değerde 4K videolar çekebilmek mümkün.  Son dönemde çok popüler olan ağır ve hızlı çekim modları da bu üründe unutulmamış.

Gelelim ön tarafa. 16MP’lik selfie kamera, görüntülü görüşmeler ve selfie fotoğraflar için gayet yeterli. Yalnızca sadece iyi ışıklı ortamlarda değil, düşük ışıklı ortamlarda da iyi sonuçlar veriyor. Dolaysıyla Portre moduyla göz alıcı fotoğraflar elde etmeniz çok kolay. Tabii ki HDR destekli ön kamerada pek çok filtre ve düzenleme modu da bulunmakta.

4035mAh pil, VOOC flash şarj 3.0 hızlı şarj teknolojisine sahip. Sıfırdan yüzde yüze, 1 buçuk saat civarında tamamen şarj olabiliyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda güç tasarruf modunu da aktifleştirebiliyorsunuz ve ürün, tek şarj ile 2 günü çıkarmanızı sağlıyor.

Realme ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın