Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  DonanımRealme 11 Pro+: Tasarımı ve Özellikleri ile Öne Çıkıyor

  Realme 11 Pro+: Tasarımı ve Özellikleri ile Öne Çıkıyor

  200MP kamera, kavisli ekran, hızlı şarj ve 5G bağlantı özelliği gibi özellikler sunan Realme 11 Pro Plus; tam bir amiral gemisi katili.

  8.2mm kalınlıktaki Realme 11 Pro+, 183 gram ağırlığa sahip. Bununla birlikte pürüzsüz arka yüzey ve yanlardan kıvrımlı tasarımı ile avuçta rahat bir tutuş hissi oluşturuyor. Arka tarafta kamera dairesinin çıkıntısı da elbette dikkatlerden kaçmıyor.

  Dikkat kaçmayan diğer bir detay ise beraberinde gelen 6.7 inç değerinde yanlardan kavislendirilmiş  ekranı. Bu ekran, yana kaydırırken sanki sonsuz bir ekranda hareket ediyormuşsunuz hissi oluşturur.  Ekranın bir diğer güzel yanı ise, 120Hz tazeleme değerini sunabiliyor olması. Bu, bir şeyler izlerken ya da oynarken daha net ve akıcı detaylarla karşılaşmanızı sağlar.

  Realme 11 Pro+

  MediaTek Dimensity 7050 5G

  Realme 11 Pro+, 12GB RAM ve 512GB dahili depolama değerlerine sahip. Ek olarak, isterseniz 12GB’a kadar sanal RAM değerini kullanabilirsiniz. Bu sayede toplamda 24GB RAM değerini görebilirsiniz. Gerçekten de bir amiral gemisi telefonu rahatlıkla kıskandırabilecek detaylar bulundurur. Ayrıca, bu cihazın farklı RAM ve depolama seçenekleri sunan versiyonları olduğunu da belirtmek gerekir.

  Realme 11 Pro+

  Android 13 işletim sistemiyle gelen telefon, kullanımı kolay bir arayüze sahip ve hem uygulama kullanımında hem oyun deneyimlerimizde bir yavaşlamayla karşılaşmadık. Bu cihazda Call of Duty gibi bir oyunu, HD grafik paketiyle akıcı detaylarla oynayabilirsiniz. Üstelik, aşırı ısınma gibi can sıkıcı bir detay olmadan.

  Ürünümüz, işitsel detayların sunumu tarafında da oldukça güçlü. Bunda çift hoparlör ve Dolby Atmos destekli sistemin payı büyük. Evde ya da ofiste kullanırken çoğu kez bir kulaklığa ihtiyaç duymadan hareket edebildik.

  Yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemi

  Ürün200+8+2MP kamera dizilimine sahip. Ana kamera, geniş açılı kamera ve makro kamera olarak sıralayabiliriz. 200MP değerdeki kameramız, aynı zamanda OIS, yani optik görüntü sabitleme sistemine de sahip. Böylece hareketli çekimlerde bile net detaylarla karşılaşabilirsiniz.

  Örneğin, kedi gibi hareketli hayvanları fotoğraflamak zordur. Çünkü ani hareketler sonucu flu detaylarla karşılaşabilirsiniz. Ama OIS çözümü, flu sonuçların büyük kısmını ortadan kaldırıyor diyebiliriz. Ek olarak, zoom tarafında da 4X kayıpsız zoom detayı önemli. Kalite kaybı olmadan yakınlaştırma sayesinde örneğin bir konserdeyken daha iyi detayları kaydedebilirsiniz.

  Realme 11 Pro+

  Ön tarafa baktığımızda ise Sony etiketli 32MP selfie kamerasını görüyoruz. Bu kamerayla diğer pek çok ön kameraya kıyasla daha geniş açılı selfie fotoğraf ve videolar çekebilirsiniz. Ayrıca, video çekerken arka plan detaylarını flu hale getirmeniz de mümkün.

  Oluşan kalite, sanki arka kamerayla video çekmişsiniz hissini mümkün kılıyor.
  Ön kamerayla bokeh efektli portre fotoğraflar çekebilir, güzellik modunu deneyimleyebilir ya da isterseniz 1080p 30FPS videolar kaydedebilirsiniz.

  Bluetooth 5.2, NFC, Wi-Fi 6 ve 5G

  Tabii tüm bu özelliklerin korkusuzca kullanılabilmesi için iyi bir pil kapasitesi ve hızlı şarj detayı gibi konular da önemli.

  Realme 11 Pro+, 5000mAh pile sahip. Bu pil, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor.

  Realme 11 Pro+

  Şarj ihtiyacınız olduğunda ise, beraberinde gelen 100w SuperVooc şarj adaptöründen yararlanabilirsiniz. Evet, amiral gemisi modellerini kıskandıracak bir diğer özellik de bu hızlı şarj özelliği. Ürünü yaklaşık yarım saatte tamamen şarj edebiliyorsunuz. Üstelik, ürünü şarj ederken şarj koruması da devreye giriyor ve bu sayede pilin en uzun sürede güvenli ve verimli kullanımı amaçlanıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN