Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımRAZER Seiren V2 Pro Yayıncı Mikrofonu İnceleme

  RAZER Seiren V2 Pro Yayıncı Mikrofonu İnceleme

  İçerik üreticileri için tasarlanmış dinamik bir mikrofon olan Razer Seiren V2 Pro, ses kalitesi ve kullanım kolaylığı ile dikkat çeken bir ürün.

  Çevrimiçi mecralarda yayın yapmak isteyenler için tasarlanan mikrofonlara, yayıncı mikrofonu adı veriliyor. Profesyonel ses kayıt cihazları kategorisinde yer alan bu ürünler, podcast yayınları, canlı video akış yayınları, radyo programları ve YouTube videoları gibi alanlarda içerik üretimi için ideal. Razer Seiren V2 Pro, profesyonel düzeyde prodüksiyon kalitesine sahip olmak isteyenlere hitap ediyor. Yayınlarda ses kalitesini daha ileri taşımak isteyenler için tercih edilebilecek bu ürün, tak-çalıştır kurulumu ve pratik kullanımı nedeniyle oldukça başarılı.

  RAZER Seiren V2 Pro

  30 mm Dinamik Mikrofon

  Düşük frekanslara sahip olan mikrofonu üst tarafına doğru konuşacak şekilde ayarladığınızda, sesiniz profesyonel düzeyde yakalanıyor ve daha iyi kayıtlar elde ediliyor. 30 mm dinamik mikrofon içeren Razer Seiren V2 Pro, geleneksel kardioid mikrofonlara oranla daha fazla gürültü bastırma özelliğine sahip. Bu sayede sesiniz gürültüsüz şekilde ve en iyi kalitede yayına gönderiliyor.

  Yüksek Geçiş Filtresi

  Razer Synapse aracılığıyla etkinleştirilen yüksek geçiş filtresi, istenmeyen düşük frekansları keserek arka plandaki bilgisayar gürültüsü gibi sesleri ortadan kaldırıyor ve sesinizi adeta ses yalıtımlı bir stüdyoda yakalanmış gibi sunuyor. Diğer yandan yüksek geçiş filtresi, bilgisayarınızın ya da klimanızın sesi gibi arka plandaki uğultu gibi istenmeyen düşük frekansları keserek, sesinizi ses geçirmez bir stüdyodaymış gibi yayınlar yapmanızı ve kayıtlar almanızı sağlar.

  RAZER Seiren V2 Pro

  Kolay Erişim Düğmeleri

  Razer Seiren V2 Pro, mikrofon kazancını sesteki düşük ya da yüksek seviyeleri otomatik olarak sınırlar ve böylece yayın sırasında ses bozulması yaşanmaz. Yayına ideal seviyede ve bozulmamış sesler gönderilmesi sağlanır. Yayın yaparken veya kayıt alırken, yapmanız gereken ayarlar hemen elinizin altında. Mikrofonun üzerindeki ses seviyesi, kazanç ayarlama ve sessize alma düğmeleriyle temel ayarları yapabilirsiniz. Ayrıca sesinizin yayına gitmesini istemediğiniz anlarda sessize alma düğmesi kırmızı, yayın sırasında yeşil renkte yanıyor.

  Şok Emici ve Rüzgarlık

  Razer Seiren V2 Pro, mikrofona ani darbelerin etkisini en aza indirmek için şok emiciye sahip. Şok emici mikrofonun algılayabileceği titreşimleri emer. Konuşurken patlama, hışırtı ve tıslama sesleri yayına en az seviyede gider. Mikrofonun kutusundan ayrıca süngerden yapılmış bir rüzgarlık çıkıyor. Bunu gerektiğinde mikrofona takarak, kayıtlarınızı daha da iyileştirebilirsiniz.

  RAZER Seiren V2 Pro

  Kulaklık ile Ses Kontrol İmkânı

  Sesinizin yayına nasıl gittiğini kontrol etmek için, mikrofonun üzerinde bulunan 3.5 mm porta kulaklığınızı takabilirsiniz. Bu sayede kendi sesinizi duyabilirsiniz. Ayrıca kulaklık kullanmak, yayın kontrolünü artırır ve ses dengesizliklerini önler.

  Tak ve Kullan Kolaylığı

  Razer Seiren V2 Pro, ayrıca bir kurulum ya da sürücü yüklemesi gerekmez. USB Type-C kablosunu mikrofona, Type-A kablosunu bilgisayarınıza bağlayarak hemen yayına geçebilirsiniz. Bununla birlikte Seiren V2 Pro, profesyonel boom mikrofon kollarıyla uyumlu. Ancak bu kolları ayrıca satın almanız gerekiyor. Ayrıca piyasada bu ürünle uyumlu çok sayıda boom mikrofon kolu bulabilirsiniz.

  RAZER Seiren V2 Pro

  Razer Synapse Yazılımı

  Yayınlar ve kayıtlar sırasında izleyicinin duyduğu sesi dengelemek ve ayarlamak için Razer Synapse yazılımını kullanabilirsiniz. Yayın miksajınız, oynatma miksajınız, kulaklıklarınız, sesli sohbetiniz, müzik ve daha fazlası üzerinde bireysel kontrol sağlamak için Stream Mixer’ı kullanarak ses düzeylerinde ince ayarlar yaparken Yüksek Geçiş Filtresini ve Analog Kazanç Sınırlayıcısını etkinleştirme veya devre dışı bırakma gibi temel mikrofon işlevlerine bu ekrandan erişebilirsiniz.

  • RAZER Seiren V2 Pro Yayıncı Mikrofonu fiyatı ve satın alma bilgilerini buradan görebilirsiniz.

  Bu yazıda, RAZER Seiren V2 Pro Yayıncı Mikrofonu hakkında size bilgi vermeye çalıştım. Eğer konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  X (Twitter) üzerinde beni takip edin: https://x.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Doğalgaz tasarrufu için bilmeniz gerekenler

  Çocukları Korumak için Ebeveyn Kontrol Yazılımı Kullanın

  Telefonda pil tasarrufunun püf noktaları

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN